2 cze 2015

Wyniki konkursu i na co warto wydać pieniądze w czerwcu

Nie spodziewałam się tylu zgłoszeń konkursowych! Wybór był niezwykle trudny i w końcu zdecydowałam się, przyznać pierwsze miejsce Monweg za przepis na "Zapiekankę zapchajdziurę" a drugie miejsce i nagroda- niespodzianka wędruje do... Orionio, która w przepisie na ciasto cynamonowe wspaniale połączyła pieczenie z wysiłkiem fizycznym!
Dziewczyny, gratuluję i już pędzę pisać do Was maile!

A teraz to co lubicie najbardziej- krótki przegląd najlepszych (według mnie) czerwcowych nowości, czyli na co warto wydawać pieniądze:

WYDAWNICTWO MIRA


 "Bez odwrotu"
Była ciemna deszczowa noc. Ten mężczyzna pojawił się znikąd. Wpadł prosto pod koła jej samochodu. Catherine nie miała szans, by w porę zahamować. Odwiozła rannego do szpitala, i tu okazało się, że mężczyznę, którego potrąciła, ktoś wcześniej postrzelił.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Chce odzyskać dokumenty, które ukrył w jej samochodzie. Te informacje mogą pogrążyć ludzi z najwyższych szczebli władzy. Są jak tykająca bomba zegarowa. Teraz o obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

"Papierowa róża"
Przed laty Tate przyszedł Cecily z pomocą. Całkowicie podbił jej serce, by wkrótce oznajmić, że nie mogą być razem.
Minęło sporo czasu... i prawie wszystko się zmieniło. Cecily osiągnęła sukces, zaczyna karierę, Tate zaś zaplątał się w polityczny skandal o trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Twierdzi, że Cecily grozi niebezpieczeństwo i że teraz potrzebują siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek.

WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI  


"Pozwolę Ci odejść"
Świat Jenny Gray kończy się w ułamku sekundy, kiedy w wypadku ginie jej synek. Jedyną szansą na powrót do normalności jest porzucenie całego dotychczasowego życia. Ucieka od przeszłości do maleńkiej wioski na walijskim wybrzeżu. Mimo to nie jest w stanie uwolnić się od lęku, rozpaczy i wspomnień strasznej listopadowej nocy, która na zawsze zmieniła jej życie.
W końcu w życiu Jenny pojawia się iskierka nadziei na szczęście. Jednak przeszłość nie zamierza zostawić jej w spokoju, a konsekwencje zderzenia z nią będą miażdżące…

"Morderstwo Kopciuszka"
Przez pogrążony w ciemności Laurel Canyon Park biegnie przerażona dziewczyna. W panicznej ucieczce przed mordercą gubi pantofelek...
Dwadzieścia lat po tragicznej śmierci Susan Dempsey, pięknej i utalentowanej studentki UCLA, Laurie Moran ze swoją ekipą bierze na warsztat przypadek jej morderstwa w kolejnym odcinku programu W cieniu podejrzenia. Do udziału zaprasza osoby, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia zagadki. Ktoś jednak za wszelką cenę próbuje nie dopuścić do realizacji programu... 

"Słowa pamięci"
Imię własnego dziecka. Twarz ukochanej osoby. Wiek. Adres zamieszkania.
Co się dzieje, gdy takie informacje uciekają z pamięci? Czy tracąc je każdego dnia, można jakoś odbudować swoje życie? Dbać o rodzinę? Zakochać się na nowo?
Gdy chora na Alzheimera Claire zaczyna pisać swoją księgę pamięci, doskonale zdaje sobie sprawę, że ten album ze wspomnieniami będzie wkrótce jedynym śladem, jaki zostawi po sobie córkom i mężowi. Tylko jak wracać do przeszłości, gdy przyszłość przecieka przez palce? 

"Co by było gdyby?"
Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś podjęła inne decyzje? Wybrała inny zawód? Umówiła się na tamtą randkę? Albo poślubiła innego mężczyznę? Jennifer Wright ciągle zadaje sobie pytanie: „Co by było, gdyby?”. Gdyby została z beztroskim, niekonwencjonalnym Aidanem, czy cieszyłaby się życiem w słonecznej Australii? Czy powinna raczej wyjść za bajecznie bogatego pracoholika Tima? Czy ostatecznie znalazłaby szczęście przy boku łagodnego, spokojnego Steve’a? Jennifer wkrótce się tego dowie. Po okropnej kłótni z mężem wybiega z domu i wpada pod samochód. Leżąc w śpiączce, otrzymuje dar widzenia: może zobaczyć, jak każdy dokonany przez nią wybór dramatycznie odmienia jej życie.

"Trumna"
Eva Rossbach, trzydziestosiedmioletnia właścicielka dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, pewnej nocy budzi się w trumnie. Ogarnięta paniką bezskutecznie próbuje się z niej wydostać. Kiedy dochodzi do siebie, leży we własnym łóżku, ale całe ciało ma obolałe, a na rękach i nogach widoczne są sińce i zadrapania. Czyżby to był tylko sen?
Ale koszmar powraca... Tymczasem policja z Kolonii znajduje zwłoki pogrzebanej żywcem kobiety. To przyrodnia siostra Evy. Potem znów ginie kobieta, a sprawca przysyła policji dziwaczne wiadomości ze wskazówkami, jak odnaleźć porwaną. Jednak gdy policja znajduje jej grób, na ratunek jest już za późno. 

WYDAWNICTWO CZARNA OWCA

"Co nas nie zabije"
Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.
"Kiedy nadejdą dobre wieści?" Upalny letni dzień. Rodzina Joanny Mason wybiera się na leniwą przechadzkę wiejską ścieżką. Za chwilę życie Joanny zmieni się na zawsze…
Trzydzieści lat później, noc. Były prywatny detektyw Jackson Brodie jedzie zatłoczonym pociągiem. Pogrążony w myślach nie przeczuwa, że jego podróż zostanie brutalnie przerwana…
Po męczącym dniu 16-letnia Reggie chciałaby odpocząć przed telewizorem.  Jednak spokojny wieczór przerywa przerażający dźwięk. Na szczęście Reggie jest z zasady przygotowana na wszelkie niespodzianki...
Pewnego dnia losy tych trzech osób nieoczekiwanie się splatają.
Perfekcyjnie skonstruowana opowieść o roli przypadku i przeznaczenia oraz o miłości i wielkiej tęsknocie. Książka obfituje we wstrząsające wydarzenia i dramatyczne zwroty akcji, ale w przeciwieństwie do klasyki gatunku nie zawsze daje ostateczne odpowiedzi, pozostawiając czytelnikowi miejsce na własne rozwiązania. Przy całej brutalności książka przynosi pociechę i odkupienie.

WYDAWNICTWO FEERIA 

"Kochanek z Malty"
Paul przybywa z Malty do Rzymu i rozpoczyna pracę jako szofer w starym pałacu arystokratycznej rodziny Agostinich. Wkrótce okazuje się, że kryje tajemnicę, która całkowicie odmieni życie wszystkich mieszkańców wiekowej rezydencji. Jedni stają się jego sojusznikami, inni zamieniają się we wrogów.
Jak Paul, który przywykł do ciężkiej pracy i którego nie pociąga ani blichtr salonów, ani alkoholowe i narkotykowe ekscesy, odnajdzie się w tym środowisku?
Czy ulegnie kaprysom którejś z córek pani domu, czy może wybierze miłość skromnej pokojówki Anny?
"Perfekcyjna kobieta to suka 2"
 Autorki, z właściwymi sobie finezją i humorem, kontynuują swój bezpardonowy atak na tę, którą obwiniają o wszystko, co najgorsze: perfekcyjną kobietę. W drugiej części poradnika przetrwania dla normalnych kobiet znajdziecie odkrywcze teorie, jak np. tę zwaną „dreszcz wstydu”. Dowiecie się także, skąd wiadomo, że nie jest się bohaterką amerykańskiej komedii romantycznej, jak rozpoznać perfekcyjnego faceta, i poznacie uniwersalną ideę „faceta po trzech piwach”. Czyli nauczycie się wszystkiego, czego potrzeba, by pokochać swoją nieperfekcyjność!

WYDAWNICTWO REBIS

"Słodycz wybaczania"
Hannah Farr prowadzi popularny program telewizyjny. Ma też fantastycznego partnera, z którym planuje wspólną przyszłość. Nagle w jej doskonałym i poukładanym życiu wszystko zaczyna się sypać. Jedna osoba zdaje się znać rozwiązanie wszystkich problemów: dawna szkolna koleżanka i prześladowczyni Hannah, a teraz autorka idei "kamyków wybaczenia". Idea ta zachęca do naprawiania doznanych bądź wyrządzonych niegdyś krzywd. Czy Hannah grozi utrata wszystkiego, co w  życiu zdobyła, nawet miłości...?
"Zadbam o to, żeby cię nie stracić"
 Lucia opuszcza rodzinną miejscowość, bo dostała się na staż w rzymskim dzienniku i ma szansę zostać prawdziwą dziennikarką. Dziewczyna nie wzięła jednak pod uwagę czegoś fascynującego i nieprzewidzianego: nazywa się Clark Kent, pracuje w dziale kulturalnym dziennika i jest zakochanym w Rzymie Amerykaninem. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się coś bardzo silnego. Szkoda tylko, że los ma własne plany.

WYDAWNICTWO FILIA

"Kochając pana Danielsa"
To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia.
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.
"Oddech smoka"
 Śledztwem zajmuje się komisarz Axel Hake. Jedyną poszlaką, która może naprowadzić komisarza na właściwy trop jest tatuaż. W pościgu za mordercą komisarz Hake przemierza Södermalm. Spotyka bezdomnych, prostytutki, bokserów, rosyjską mafię. Kiedy wydaje się, że bliski jest już ujęcia sprawcy i zakończenia śledztwa, popełnione zostaje kolejne morderstwo i Hake wraca do punktu wyjścia. Stawka rośnie z każdą chwilą, bowiem w grę wchodzi nie tylko jego kariera zawodowa, ale także życie prywatne...
Morderstwa na Södermalmie to druga książka cyklu o komisarzu Hake autorstwa Larsa Billa Lundholma.
Autor wspaniale opisuje zakątki Sztokholmu, wprowadza wiarygodne dialogi i po raz kolejny serwuje sporą dawkę napięcia i intrygi. Pasjonująca lektura dla każdego, kto ceni sobie dobry kryminał.

WYDAWNICTWO AMBER

"Czarne kłamstwa czerwona krew"
Ann Lindell prowadzi kolejne śledztwo, aby sprawiedliwości stało się zadość i żeby uspokoić swoje przerażone serce…
Komisarz Ann Lindell nie ma sobie równych w tropieniu sprawców zbrodni i w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Jest młoda, ładna i lubi działać wbrew regułom.
Związała się z dziennikarzem Andersem Brantem i ma nadzieję, że w końcu ułoży sobie życie. Pewnego ranka Anders mówi że musi wyjechać na tydzień czy dwa. I znika.
Na przedmieściach Uppsali obok żwirowego nasypu ktoś roztrzaskał głowę bezdomnego. Przy zabitym policja znajduje tylko kartkę papieru z numerem telefonu. To numer Andersa. Odciski palców zebrane w barakowozie, w którym gnieździł się bezdomny potwierdzają, że się znali.
"Kandydat na ojca"
Jane Darlington od dziecka zapowiadała się na geniusza. Wybitnie inteligentna, znakomicie się uczyła. I tak jak większość dzieci wybitnie uzdolnionych nie miała koleżanek, przyjaciół. Była sama.
Teraz ma 34 lata, jest atrakcyjną blondynką i ma doktorat z fizyki. Robi karierę naukową i nadal jest sama. Desperacko pragnie dziecka. Nie chce jednak, żeby jego dzieciństwo było równie trudne jak jej. Szuka więc partnera poza swoim środowiskiem. Inteligencja odziedziczona po mamie powinna dziecku w zupełności wystarczyć. Potrzebuje kogoś niezbyt bystrego, niezbyt wykształconego, za to dobrze zbudowanego. I wybiera idealnie… przynajmniej tak się jej wydaje!

WYDAWNICTWO MARGINESY

"Pora na śmierć"

Rzym, upalne lato. Sara Farnese czyta starożytną książkę kucharską w Bibliotece Watykańskiej. Nagle podchodzi do niej mężczyzna i z wypchanej reklamówki wyjmuje skórę. Ludzką. Krzyczy: „Krew męczenników jest nasieniem Kościoła” – i ginie od kuli strażnika.
Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary. Morderca odtwarza makabryczne okoliczności śmierci wczesnochrześcijańskich męczenników.
Sprawą zajmuje się dwóch rzymskich policjantów – podstarzały, zgorzkniały, myślący już o emeryturze Luca Rossi i Nico Costa, syn włoskiego komunisty, znawca Caravaggia, wegetarianin i biegacz, który nie wygląda na swoje dwadzieścia siedem lat. Starają się odkryć, co łączy tajemniczą Sarę z morderstwami. Nie wiedzą jednak, jak wielkie podejmują ryzyko.

"Dom przy alei Rothschildów"

Frankfurt, 1900 rok. Betsy, inteligentna, racjonalna i młoda kobieta oraz jej mąż Johann Isidor, rzutki przedsiębiorca z niemałą fortuną, wprowadzają się do domu przy alei Rothschildów 9. Są szczęśliwi, mają dziecko. Wkrótce przyjdą na świat kolejne. Nie minie jednak wiele lat, gdy na powierzchni harmonijnej sielanki pojawią się pierwsze oznaki zbliżającej się katastrofy…
Wybucha I wojna światowa. Zmienia ona życie Niemców, a w szczególności tych pochodzenia żydowskiego, którzy od nowa muszą uporządkować swój świat i zrewidować wartości, którymi się dotąd kierowali.
Stefanie Zweig otwiera  drzwi do niezwykłego świata. Pozornie dobrze znanego, a jednak odległego – do świata, w którym rozgrywa się niezwykle barwne i ciekawe, choć naznaczone trudnymi wyborami życie bohaterów. Dzięki wyobraźni, dbałości o historyczny szczegół i głębokiemu poczuciu człowieczeństwa ta bestsellerowa autorka przedstawia losy żydowskiej rodziny mieszkającej we Frankfurcie do 1917 roku.

No, kochani. Na które książki wydalibyście pieniądze? Piszcie!

57 komentarzy:

 1. Tyle cudnych premier, że nie wiem na co się zdecydować. Muszę się jeszcze zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nic mi nie wpadło w oko. Ale może po kilku recenzjach znowu będę dopisywała do mojej listy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby tak było :) i obym ja mogła pisać te recenzje :D

   Usuń
 3. Ja wyczekuje książki "Kochając pana Danielsa" oraz na książkę "Toxic" Rachel van Dyken :))
  Chociaż "Papierowa róża" zapowiada się również bardzo ciekawie :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kochając pana Danielsa" wpadło w oko wielu osobom :)

   Usuń
 4. Tyle książek, a ja nie widzę nic dla siebie, to straszne ;>

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodycz wybaczenia, czytałam poprzednią książkę tej autorki i byłam miło zaskoczona - chcę więcej !

  OdpowiedzUsuń
 6. Skąd Ty masz tyle kasy, żeby aż tyle książek w jednym miesiącu kupić? :D Gratuluję Oironio, chociaż moja bratnia dusza w końcu wygrała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, że nie mam i nie kupuję :D to tylko marzenia :)

   Usuń
 7. ojej, mój portfel znów będzie piszczeć z biedy, półki zaczną się uginać od nadmiaru książek, ale przynajmniej mnie nie będzie schodził uśmiech z facjaty :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Hello, congratulations on the blog!
  If you can visit this blog:
  http://www.morgannascimento.blogspot.com.br/
  Thank you for your attention

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Ja też :) jej książki są wspaniałe :)

   Usuń
 10. Mnie kusi 'Bez odwrotu' - taki thriller w formie czytanej. Sądzę, że książka przypadłaby mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno nie czytałam dobrego thrillera :)

   Usuń
 11. Kilka tytułów zachęciło - przyjrzę się im bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Perfekcyjna kobietę chętnie bym przeczytała. Oj bardzo chętnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A myślisz, że warto być taką perfekcyjną kobietą ? :D

   Usuń
 13. W czerwcu czekam na "Ruinę i Rewoltę" (tom 3) oraz "Marę Dyer" także tom finałowy :) Czyli raczej już sprawdzone serie :D O tych zapowiedziach prezentowanych u Ciebie tytułów - niektóre z nich widzę dopiero po raz pierwszy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, nie znam tych Twoich serii :) muszę o nich poczytać :)

   Usuń
 14. To jest mój ulubiony blog o książkach, bo zawsze znajdę coś dla siebie i wpisuję na listę. Ostatnio czytałam polecaną przez Ciebie kiedyś "Ślubną suknię", a teraz na listę wpisałam "Pozwolę ci odejść". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łał! Przeczytać takie słowa z rana to nie byle co :) cieszę się, że mogę służyć radą :)

   Usuń
 15. Coś mi wpadło w oko :)) Ta perfekcyjna kobieta ... :))

  OdpowiedzUsuń
 16. morderstwo Kopciuszka brzmi interesująco:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamordowanego Kopciuszka jeszcze nie widziałam :D

   Usuń
 17. "Co nas nie zabije" chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 18. uwielbiam Millenium, ale ta kontynuacja to moim zdaniem tylko chęć zarobienia kasy na nazwisku Larssona. Skoro nie dokończył, to moim zdaniem powinno zostać niedokończone.. a ludzie i tak kupią, z ciekawości choćby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie mi przypomniałaś, że moje "Millenium" od kilku lat leży na obcej półce :P

   Usuń
 19. Morderstwo Kopciuszka zapowiada się ciekawie ;D

  patricia9810.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny blog ;)) już niedługo też zabiorę się do czytania :)

  http://mackenziexox.blogspot.com/ <- mój blog

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja bym kupiła wszystko co wydaje Fabryka Słów, jakoś to wydawnictwo wybiera autorów idealnie pod mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystkie :P Ale chyba najbardziej na ,,Kochając pana Danielsa''.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nic tylko czytać! Tylko jeszcze trochę czasu więcej musiałabym znaleźć :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Te zapowiedzi z Prószyńskiego najbardziej mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluję wygranej :)

  Kilka książek wzbudziło moje zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Chyba się skuszę na kochanka z Malty :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Będę polować na "Dom przy alei Rothschildów" :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Gratuluję. :)
  Ja na razie czytam lektury, może w wakacje uda mi się przeczytać coś z Twojej listy.
  ___________________
  pisane-atramentem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Sporo nowości. Mnie najbardziej zaciekawiło "Bez odwrotu".

  OdpowiedzUsuń
 30. Gratuluję !
  Szykuję się niezły miesiąc.

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja bym bardzo pragnęła powiększyć swoją biblioteczkę o ,,Dom przy alei Rothschildów" oraz ,,Dziewczynę z zegarem zamiast serca".

  OdpowiedzUsuń
 32. Kontynuacja Millenium...No nie wiem, nie wiem... :/

  OdpowiedzUsuń
 33. Gratuluję zwycięzcom! Matko, znowu mnie tyle czasu nie było i tyle mnie ominęło :(

  OdpowiedzUsuń
 34. Ciekawe propozycje, pewnie się na coś skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 35. Zasypałaś nas tutaj tymi nowościami. Nie wiadomo na co się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 36. Czerwiec zapowiada się bardzo obiecująco, ja poluję na "Co by było gdyby?" :)

  OdpowiedzUsuń
 37. co nas nie zabije! ale serio, kupię jak tylko będę w księgarni

  OdpowiedzUsuń
 38. Gratuluję ;) Chciałabym tylko poinformować, że wygrałam konkurs z "Cudownym tu i teraz", ale książka do mnie jeszcze nie doszła ;)

  OdpowiedzUsuń