3 sie 2015

Wakacyjne nowości.Prószyński

We dnie, w nocy” Agata Kołakowska

Przejmująca opowieść o młodzieńczej nadziei, wielkich niewypowiedzianych marzeniach, życiowych błędach i troskliwej opiece, która czasem wykracza poza nasze wyobrażenia.
Anna ma męża i córkę. Pracuje w firmie zajmującej się aranżacją zieleni. Kiedy wysyła rodzinę na weekend do teściów, w końcu ma czas tylko dla siebie. Podczas wieczornego wina podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Chyba nie do końca spełniła swoje młodzieńcze marzenia. Jej mąż także rozminął się z niedawnymi aspiracjami. Mimo wszystko Anna stwierdza, że przecież nie może narzekać. Skoro jednak nie jest źle, to dlaczego nie jest do końca dobrze?
Piotr jest oddanym ojcem dwóch córek i dobrym mężem. Pracuje jako dziennikarz, co jest spełnieniem jego pragnień z młodości. Jednym słowem, ma wszystko, na czym mu zależy. Jednak na tym sielskim obrazku znajduje się rysa widoczna tylko dla niego. Życie Anny i Piotra skrywa sekret, o którym chcieliby bardzo zapomnieć. Przed przeszłością nie da się uciec, ale może można ją zmienić?

Nie tacy oni straszni” Frederica Bosco

Cristina ma trzydzieści dwa lata, fajtłapowatego chłopaka, kota z nadwagą o wymownym imieniu Krokiet, ekscentrycznego brata bliźniaka, przytulne mieszkanie w centrum Bolonii i ciepłą posadkę w lokalnej telewizji.
Dwadzieścia cztery godziny później chłopak znajduje sobie nowy obiekt westchnień, Krokiet postanawia uciec z domu, a Cristina traci jednocześnie pracę i mieszkanie. Podejrzewana o próbę samobójczą, trafia na ostry dyżur i płukanie żołądka.
Bezdomna i bezrobotna Cristina będzie musiała zamieszkać wraz z bratem-dziwolągiem i rodzicami, którzy po ponad czterdziestu latach małżeństwa mówią do siebie per Pysiu i Kluseczko…
A jakby tego było mało, młody pan doktor od płukania żołądka jest obłędnie przystojny i beznadziejnie zajęty. Jeśli kiedyś zdawało ci się, że nieszczęścia chodzą parami, to jesteś w błędzie. Nieszczęścia to bestie stadne. Czasem nawet joga i buddyjskie mądrości nie są w stanie przywrócić ci równowagi…

Złączeni” Carol Cassella

Do szpitala w Seattle trafia niezidentyfikowana kobieta – ofiara wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Lekarze walczą o jej życie, ale mijają dni i nie zjawia się nikt, kto pomógłby ustalić jej tożsamość. Czuwa nad nią Charlotte, lekarka, której nie daje spokoju los pacjentki i która stopniowo odkrywa, że łączy je więcej, niż przypuszczała. Postanawia zgłębić zagadkę przeszłości tajemniczej kobiety, co doprowadzi do nieuchronnego zderzenia jej życia zawodowego z osobistym, a ceną prawdy może się okazać jej szczęście. 
Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego?

Wielkie kłamstewka” Liane Moriarty

Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk?
Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje. 

Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.

Czarna owca

Przed upadkiem” Christoffer Carlsson

Pewnej grudniowej nocy na tyłach starej kamienicy w centrum Sztokholmu zostaje zamordowany młody socjolog, Thomas Heber. Jedynym świadkiem morderstwa jest kilkuletni chłopiec. Policja rozpoczyna śledztwo. Okazuje, że zamordowany infiltrował środowiska lewicowe, sprawą zaczynają interesować się służby bezpieczeństwa. Sprawa staje się naprawdę poważna, gdy pojawiają się pogłoski, że wkrótce ma dojść do kolejnego zabójstwa na tle politycznym...

Cienie Barcelony” Marc Pastor

W Barcelonie znikają dzieci. Ich matki, prostytutki, boją się zgłaszać porwania policji. Po mieście krąży jednak coraz więcej pogłosek, które w końcu docierają do porywczego i niestroniącego od kieliszka inspektora Moisésa Corva. Szukając poszlak, policjant trafia do szemranych barów, teatrów, gabinetów fałszywych lekarzy i podejrzanych mieszkań. Śledztwo doprowadza go wreszcie do luksusowego burdelu Xalet del Moro i kasyna Arrabassada, gdzie wpływowi ludzie prowadzą potajemnie dochodowy interes związany z pedofilią.
Fabuła książki została oparta na prawdziwych zdarzeniach, mających miejsce w Barcelonie na początku XX wieku. Ich niechlubną bohaterką była tak zwana wampirzyca z ulicy Ponent.

Bliźnięta z lodu” S.K. Treymane

Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość – i że w rzeczywistości jest Lydią – koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.

Harper Collins


"Zwykły człowiek" Graeme Cameron

Codziennie mijasz go w drodze do pracy. Mieszka w domku z zadbanym ogródkiem, tak jak ty robi zakupy w osiedlowym sklepie. Miły, zawsze grzeczny i uśmiechnięty. Na pozór przeciętny, może nawet nudny.
Nikt nie wie, że od lat morduje młode kobiety. Wyrusza na polowanie jak drapieżnik, starannie wybiera ofiary. Przetrzymuje je w klatce, a potem zabija, bo tylko dzięki temu odzyskuje spokój. Taki zwykły seryjny morderca.
Pewnego dnia czuje, że już czas na kolejne morderstwo. Ale po raz pierwszy precyzyjny plan zawodzi, a sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli…

Dotyk strachu” Erica Spindler

Jako dziecko przeżyła koszmar. Porwana dla okupu, okaleczona, cudem uniknęła najgorszego.
Chociaż od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, Anna nadal śni koszmary. Zyskała rozgłos jako autorka mrocznych powieści kryminalnych, ale pilnie strzeże swej prywatności. Zmieniła imię, nazwisko, ukrywa adres zamieszkania. Ale to nie zmyliło tajemniczego prześladowcy, który coraz bardziej ją osacza. Chce, by znów zaczęła się bać, by wpadła w pułapkę, z której tym razem nie ucieknie. 

Replika


Dobrze, że jesteś” Monika Sawicka

Mimo burz, doświadczanego zła, spadających na bohaterkę nieszczęść, podnosi się ona i idzie w kierunku światła. Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy i przyniesie otuchę, pomoże ponieść największe nawet ciężary.

To nie ja byłam Ewą, to nie ja skradłam niebo – to mnie je skradziono – mówi bohaterka tej opowieści. To jest fantazja przerażająco prawdziwa i prawda zbyt fantastyczna.

Kornelia zakochała się i wyszła za mąż jako nastolatka, by wyrwać się z dalekiego od ideału domu. Jednak spadła z deszczu pod rynnę i przez dwadzieścia lat zmagała się z demonami wydarzeń z pewnej zimowej nocy – efektem lustrzanego odbicia przeniesionym z domu rodzinnego, mężem, który miał ciężką rękę i wyjątkowo nienawidził kobiet.
Ma też dobre wspomnienia, którymi dzieli się z Czytelnikiem. Nie ma w niej ani żalu, ani goryczy, jest wiele zrozumienia i silne postanowienie, by dalej żyć.
W dramatycznych okolicznościach uwalnia się od swojego męża i otwiera nowe drzwi, jednak nie wie, że to nie koniec czasu próby.

Przypadkowe spotkanie” Agnieszka Rusin

To chwilami zabawna i przejmująca historia czterdziestoletniej Kaliny – przykładnej matki, żony i gospodyni domowej, która całkowicie poświęciła się rodzinie, zapominając o swoich potrzebach i pragnieniach. W młodości w tragiczny sposób straciła córeczkę i rodziców, a żal po tym wydarzeniu nadal mieszka w jej sercu. Brak wsparcia i zrozumienia ze strony męża Witolda dodatkowo potęguje ten ból.

Coś drgnie w życiu Kaliny za sprawą pewnego przypadkowo spotkanego mężczyzny. Kobieta zobaczy, że to, co do tej pory uznawała za miłość i bezpieczeństwo, jest tylko złudzeniem. Gdy dotychczasowy świat ulega rozpadowi, Kalina zaczyna zastanawiać się nad własnym szczęściem – tym, co do tej pory spychane było przez nią na drugi plan.

Przypadkowe spotkanie” to powieść o potrzebie akceptacji, zrozumienia i miłości, o niełatwych relacjach matka – córka oraz o tym, że miłość rządzi się własnymi prawami i czasem pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. To ujmująca historia kobiety, która po latach postanawia zawalczyć o siebie. Jaki będzie rezultat tej walki? Czy Kalina znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, by wytrwać do szczęśliwego zakończenia?

Całuję. Mama” Monika Orłowska

W jednym z krakowskich mieszkań spotykają się trzy siostry. Stoją przed trudnym zadaniem uporządkowania i podzielenia majątku po zmarłej matce. Dla Beaty, Joanny i Pauliny jest to także okazja do wspomnień z lat ich młodości, które przypadły na czasy PRL-u.

W ciągu pięciu kolejnych dni siostry zmagają się z rzeczami zalegającymi w mieszkaniu matki. Wspólna praca uwydatnia różnice dzielące kobiety, prowokuje kłótnie, ale też skłania do wyznań. Z sentymentem wracają wspomnienia związane z mysim jedzeniem, niedźwiedziem Miszą i pewexem. Na światło dzienne wychodzi skrywana przez lata tajemnica. Zagadkowo ginie z mieszkania także pewien drogocenny przedmiot…

Czy śmierć matki na nowo zbliży do siebie rodzinę? Które tajemnice zostaną rozwiązane, a które nadal pozostaną w sferze domysłów?

Filia
Jeden krok” Heather Gudenkauf

Emocjonująca powieść, w której napięcie wzrasta z każdą umykającą minutą, a na światło dzienne wychodzą ukryte lęki i konflikty małej społeczności Broken Branch.
Mieszkańcy próbują ustalić tożsamość napastnika z bronią, przetrzymującego w szkole ich dzieci jako zakładników.
Na policjantce Meg Barrett spoczywa odpowiedzialność za dzieci z Broken Branch.
Will Thwaite, opiekujący się dwójką wnucząt, powierzonych mu niechętnie przez córkę, przypatruje się wszystkiemu bezradnie, zastanawiając, czy znów zawiódł swoje dziecko.
Uwięziona w klasie nauczycielka Evelyn Oliver wyczekuje okazji, by uratować swoich uczniów. Zaś trzynastoletnia Augie Baker zmagająca się z konsekwencjami straszliwego wypadku, zaryzykuje swoim życiem, aby ocalić młodszego brata.
Krucha normalność miasteczka zostaje zachwiana. Liczy się każda minuta, prawda musi zostać odkryta.

Śnieżynki” Liliana Fabisińska

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę.
Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie tę pracę i owacje na stojąco, w największych salach koncertowych świata.

Dla Moniki miłość to odpowiedzialność, a jej największym autorytetem jest pewien biskup, który – to wcale nie przypadek – nosi to samo nazwisko, co ona.
Dla Dagmary życie to fascynująca, zwariowana przygoda. Nie chce się przywiązywać do nikogo oprócz Igora, a jej dom jest tam, gdzie położy teczkę z nutami i okulary.

Przypadkowe spotkanie sprawia, że Dagmarę i Monikę zaczyna łączyć głęboka przyjaźń. Znają swoje najskrytsze sekrety, wspierają się w chwilach rozpaczy, o której nie mają pojęcia nawet ich najbliżsi. Pewnego dnia składają sobie obietnicę, która może spleść ich losy silniej niż przyjaźń. Obietnicę, przed którą nie można uciec. I która może sprawić, że obie stracą wszystko, co jest dla nich cenne, a przyjaźń zamieni się w wojnę na śmierć i życie.

Ekspozycja” Remigiusz Mróz

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

Mag
Śmiertelne maski” Jim Butcher

Harry Dresden, jedyny profesjonalny mag detektyw w Chicago, ma powód do zadowolenia - interesy idą świetnie. Ale ma też powód do zmartwień - pojedynek z diukiem Ortegą z Czerwonego Dworu i kradzież całunu, który posiada ogromną magiczną moc. Nie wspominając o powrocie dziewczyny Harry'ego, półwampirzycy Susan...

Restart” Amy Tintera

Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart - silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.
Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować... 

Czwarta strona
450” Patrycja Gryciuk

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno…
W świecie, w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?
Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów.
Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!
Pan Darcy nie żyje” Magdalena Knedler

To miała być kolejna wielka ekranizacja dzieła Jane Austen. Epicki romans, gwiazdorska obsada i produkcja z hollywoodzkim rozmachem. Pan Darcy nie zdążył jednak wywołać rumieńca na twarzy Elizabeth Bennet …
Po sentymentalnej aurze „Dumy i uprzedzenia” pozostaje tylko piękna okolica i urokliwy dworek. Produkcja filmu zostaje wstrzymana. Jednak gra trwa nadal: śledztwo w sprawie ewentualnego zabójstwa i sekrety gwiazd inicjują zabawną komedię intryg. Bohaterowie spiskują, knują i robią wszystko, by kompromitujące fakty z ich życia nie ujrzały światła dziennego.
Przypadki pewnej desperatki” Magdalena Wala

Jak połączyć studia, pracę i marzącego o małżeństwie partnera? Co zrobić, kiedy dzwony weselne brzmią jak marsz pogrzebowy? Narzeczony Julii to ideał: kocha dziewczynę na zabój i ofiarowuje jej miłość do przysłowiowej grobowej deski, a ponadto jest spadkobiercą starego pałacyku. Materiał na scenariusz o księżniczce i rycerzu na białym koniu? Na wielkie love story z happy endem? Nie tym razem!
W pałacyku narzeczonego Julia znajduje pamiętnik pensjonarki, który przenosi bohaterkę na dziewiętnastowieczny dwór księżnej Izabeli Czartoryskiej. Kryminalna zagadka relacjonowana przez autorkę pamiętnika coraz bardziej pochłania uwagę dziewczyny i rozbudza jej detektywistyczne zacięcie.


Wniosek po tych zapowiedziach nasuwa się sam - biedny mój portfel. 
I szczęśliwa ja. 

84 komentarze:

 1. Dużo propozycji, idealne na letnie wieczory :))
  pozdrawiam, mikrouszkodzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie kłamstewka mnie zaciekawiły <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedługo zaczynam urlop. Może sięgnę po jakąś pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej jestem ciekawa książki "Złączeni". Mam nadzieję, że recenzja pojawi się jako jedna z pierwszych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uda mi się dorwać książkę to oczywiście, że tak :)

   Usuń
 5. Śnieżynki będą dopiero we wrześniu ;) Też mam na nie ochotę ;)
  natomiast 450 stron i oczywiście Złączeni muszą znaleźć się na mojej półce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje półki też chciałyby gościć te książki :)

   Usuń
 6. super wpis :) żadnej z tych książek nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przygarnęłabym chętnie te z wydawnictwa MAG ;)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurcze, sporo tych nowości! Chętnie przeczytałabym ,,Całuję. Mama'' Moniki Orłowskiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wybór :) z tego co kojarzę, to pani Monika pisze świetne książki :)

   Usuń
 9. Przypadki pewnej desperatki - przeczytałabym tę książkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O matko tyle nowości, a ja nie widzę absolutnie nic dla siebie. Chyba muszę zdecydowanie poszerzyć moje książkowe zainteresowania ;>

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziekuję za pokazanie mi tak wielu dobrych nowości :D
  Serce się raduje!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jej.. chyba mnie zawstydziłaś... ja w połowie zostawiłam jedną już 5 miesięcy temu - jakoś dużo obowiązków..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czym Cię zawstydziłam? Zapowiedziami książek?

   Usuń
 13. Najbardziej ciekawią mnie nowości Czwartej strony, a także "Śnieżynki", "Ekspozycja" oraz "We dnie, w nocy" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. No pięknie, tyle wspaniałych nowości, a w portfelu pustka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na książkę Mroza czekam. Tyle nowości, i wszystkie kuszą!

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzę tutaj kilka bardzo ciekawych pozycji! Dokładnie biedny mój portfel a szczęśliwa ja xD :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. W wakacje nie można się nudzić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. dużo tych ksiązek :)
  potrzebuje kliknięć w najnowszym poście, pomożesz?

  http://fashionelja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. „Dotyk strachu” Erica Spindler - ooo, pokochałam ja za "Opętanie", ciekawi mnie i ta lektura :D
  Poza tym z wielką chęcią przeczytałabym "Restart".

  OdpowiedzUsuń
 20. ,,Złączeni" i ,,Bliźnięta z lodu" mnie zainteresowały. ,,Ekspozycję", ,,450 stron" i ,,Śnieżynki" na pewno kupię.

  OdpowiedzUsuń
 21. "Wielkie kłamstwa" z chęcią bym przeczytała :)
  Proszę o kliknięcie w link na końcu posta u mnie, będę Ci mega wdzięczna :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 22. Proszę mi nie pokazywać książek, bo nie mam czasu czytać .________.

  OdpowiedzUsuń
 23. „Dotyk strachu” Erici Spindler bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Widzę tu dużo książek które mają się pojawić dopiero we wrześniu ;). A trzeba przyznać że sierpień obfituje w nowości. Wiele z nich chciałabym przeczytać ;). Ale obawiam się że mi życia nie starczy...

  OdpowiedzUsuń
 25. Ksiązki to inwestycja w siebie, wiec nie miej wyrzutów;))

  OdpowiedzUsuń
 26. Łoooo matko, ile tego!
  Ja chętnie bym przeczytała "We dnie w nocy", "Bliźnięta z lodu", "Zwykły człowiek" i "Przypadki pewnej desperatki" :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Wiele ciekawych zapowiedzi. Trudny wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 28. hoho o tych bliźniakach brzmi sympatycznie:D

  OdpowiedzUsuń
 29. Z chęcią kilka z nich bym przeczytała :))

  OdpowiedzUsuń
 30. „Wielkie kłamstewka” Liane Moriarty - ta pozycja mnie kusi :]

  OdpowiedzUsuń
 31. Kilka perełek znalazłam *.*
  http://blogujzangie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Śnieżynki i cienie Barcelony bardzo wydają siębyć ciekawe;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Oj jesień zapowiada się aktywnie, jeśli chodzi o książki. Co prawda lato może jeszcze zostać, ale Jesień mogłaby się powoli szykować :)
  Super propozycje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieee, jeszcze niech jesień poczeka :) napawam się latem :)

   Usuń
 34. nie słyszałam, o żadnej z tych książek.. chyba jestem jakaś dziwna.. ;P
  dużo propozycji, miłego czytania :))

  http://triviaaboutme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 35. Oj tak. Mój portfel na pewno na tym źle wyjdzie :))
  Sama czekam teraz na egzemplarz książki "Zwykły człowiek" i mam wobec tej książki spore oczekiwania. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :D

  OdpowiedzUsuń
 36. Chyba najbardziej czekam na "450 stron" :)

  OdpowiedzUsuń
 37. No, no, sporo tego! A ile miłych chwil przed Tobą...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile przed wami, jak będę wam opisywać wszystkie te książki :D

   Usuń
 38. Kilka propozycji bardzo przypadło mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Spora sie tego uzbieralo :)! Udanych ksiazkowych wieczorow zycze :)

  OdpowiedzUsuń
 40. najbardziej zaciekawił mnie "Dotyk strachu" :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Wow,wow:) Ale czytania:) i same perełki:) Widzę, że spędzisz przyjemnie najblizszy czas:)

  OdpowiedzUsuń
 42. Jeju ile tego :) Czekam na Twoja recenzję książki Nie tacy oni straszni :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Ciekawe lektury, ja własnie skończyłam czytać swój ostatni zapas i musze koniecznie się wybrac do mojego antykwariatu po nowy zestaw:)

  OdpowiedzUsuń
 44. Podoba mi się ustawienie zdjęć, fajnie to wygląda. ;) W planach moich znalazła się książka mojej imienniczki "450 stron", ale ciekawi mnie również nowa powieść pana Mroza. ;) Może być ciekawie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 45. "Cienie Barcelony" i "Dotyk strachu" należą do moich priorytetów z tej listy;) Ogólnie trzeba przyznać, że wakacje obfitują w wiele ciekawych nowości.

  OdpowiedzUsuń
 46. Świetne podsumowanie:) Najbardziej lubię książki Prószyńskiego i w te będę celować :)

  OdpowiedzUsuń
 47. Najbardziej chciałabym przeczytać "Złączonych" :)

  OdpowiedzUsuń