16 sie 2016

Podłość ludzka nie zna granic - czyli kilka anegdot z ostatnich dni


   W niedzielny wieczór spotkałam się ze znajomymi mojego najwspanialszego i jak to przy spotkaniach towarzyskich bywa – każdy opowiadał co u niego słychać, co się ostatnio zmieniło i co zabawnego wydarzyło się w okolicy. Znajoma zaczęła opowiadać o swoim koledze, nazwijmy go W. (bo i tak nie pamiętam jak on miał na imię), który jest dorosłym facetem, pracującym i zarabiającym dość dużo. Otóż W. został niedawno zaproszony na wesele. Stwierdził zawczasu, że nie za bardzo lubi państwa młodych, więc do koperty włożył im 200 złotych, co by z niego nie mieli zbyt dużego zysku. Stojąc jednak w kolejce do składania życzeń W. stwierdził wewnętrznie, że nie lubi młodych nieco bardziej i udał się do łazienki, gdzie wyciągnął z koperty banknot pięćdziesięciozłotowy i usatysfakcjonowany z powrotem zajął miejsce w kolejce. Jednak po chwili jego zwoje mózgowe zapaliły się niczym czerwona lampka w filmach akcji i uznał, że przecież oni są bogaci, to po co on im aż tyle pieniędzy będzie dawał? I znowu udał się w ustronne miejsce aby wyciągnąć kolejny banknot.
   Nie rozumiem dlaczego według znajomych ta historia była „fajna i zabawna” a z W. to „jest taki żartowniś”. Wesela nie robi się dla pieniędzy – co każdy powtarza z uporem maniaka – ale jeśli już się na nie idzie i w dodatku jeśli ma się pieniądze, to warto dać chociaż za to, co się przeje i przepije. A jeśli się młodych nie lubi, to się zostaje w domu, prawda?
   EDIT - z powodu komentarzy dodam tutaj, co by tam się nie rozpisywać - racja, nie chodzi o to, żeby w kopertę włożyć tyle, co młodzi wydali na jedzenie i picie gościa. Daje się to, co się ma a jak się nie ma to się po prostu przychodzi i nikt się o to nie obraża. Jednak jeśli pan W. zarabia miesięcznie kilka tysięcy i ma kasy pod brodę a żal mu 50 złotych dla gości, to według mnie jest coś nie tak. Bo mi osobiście byłoby po prostu głupio i chociażbym im ręczniki głupi kupiła. 

"Człowiek nie jest bogaty tym, co posiada, lecz tym, bez czego potrafi się obejść." 

   Sytuacja druga. Napisał do mnie ostatnio pewny pan „Janusz-biznesu” z pewną propozycją. Otóż zaproponował mi, że za napisanie dla niego stu artykułów (każdy po 2 strony A4) zapłaci mi 50 złotych. Artykuł za pięćdziesiąt groszy, czyli strona za groszy dwadzieścia pięć. Nawet na bułkę by mi nie starczyło, bo ze mnie krezus i jadam takie, co kosztują 60 groszy.
Normalnie sprawę bym wyśmiała a maila wyrzuciła do kosza, ale coś mnie podkusiło i napisałam do pana, czy aby dobrą stawkę napisał, bo – kto wie? - może jedno zero mu się gdzieś schowało. Pan napisał, że w sumie mam rację, bo nie zaznaczył, że 50 złotych brutto a nie netto.

   Co do moich przygód z poszukiwaniem pracy – teraz już nie szukam, otwieram coś swojego – to znalazłam raz ogłoszenie, że w mieście moim wojewódzkim szukają osoby do prowadzenia biura. Wysłałam CV, po kilku dniach odezwała się miła Pani, że zapraszają mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Pojechałam, zapłaciłam całe 6 złotych za bilet autobusowy, uciekałam przed deszczem, bo oczywiście parasola nie miałam, ale w końcu dotarłam. Zasiadłam przed Panią a ona mnie pyta na jakie stanowisko aplikuję. Trochę się zdziwiłam, że Pani nie wie po co przyszłam, ale powiedziałam zgodnie z prawdą, że na stanowisko osoby prowadzącej biuro. Kobiecina zrobiła oczy jak pięć złotych i pyta czy na pewno. Po kilku minutach i dwóch rozmowach Pani z kierownikiem okazało się, że ogłoszenie faktycznie „zostało tak sformułowane, ale oni szukają ankieterów a jeśli piszą to wprost, to mniej ludzi do nich przychodzi.”

   Ale, żeby nie było, że jestem bez winy, raz i ja dopuściłam się okropnej ludzkiej podłości. Miało to miejsce w zeszłą środę, kiedy to kupowałam w Rossmannie maszynki do golenia dla mojego najwspanialszego. Stanęłam w kolejce do kasy a że przede mną pani kupowała tysiące dezodorantów i tuszy do rzęs a mi zachciało się pić, zrobiłam krok w bok i sięgnęłam po sok i grzecznie z powrotem stanęłam na swoim miejscu.
   Chwilę później – gdy pani przede mną miała na rachunku dopiero 300 złotych a w koszyku jeszcze sporo asortymentu – coś zaczęło za mną buczeć. Kulturalnie zignorowałam, chociaż mnie korciło zobaczyć o co chodzi. Wiecie, silna wola i tak dalej. Po chwili jednak buczenie przeszło w wysokie szeptane alty i usłyszałam: „krowa jedna się wepchała”. Odwróciłam się, za mną stało dziewczę nastoletnie z chłopakiem pod rękę i patrzyło na mnie w rządzą mordu w oczach. Zrobiłam szybki rachunek sumienia i uznałam, że widocznie się wepchałam po tym jak sięgnęłam po sok i nie powiem – głupio mi się trochę zrobiło, bo nie byłam nawet świadoma, że komuś krzywdę robię i że nagle zostaję porównana do zwierza gospodarskiego.

Myślicie, że przepuściłam dziewczynę? Otóż nie. Taka jestem podła, że nie dość, że się wepchałam, to potem jeszcze zignorowałam jej buczenie dalsze (buczała póki nie odeszłam od kasy) i spokojnie kupiłam, co miałam kupić. Znowu pojawiają się u mnie oznaki buntu. 


121 komentarzy:

 1. Wstrętny Żartowniś, też coś... Dobrze, że każdy kartkę wkłada z życzeniami również do koperty. Może Państwo Młodzi przynajmniej dojdą, że to on sobie takie figle płata. Niech się tymi pieniędzmi udławi. Mógł nie iść jak ich nie lubi, a nie stawiać się w świetle niehonorowego per Dupka.
  A ten pan z artykułami - skąd ja to znam ;) Najlepiej, żebyś jeszcze dopłaciła za swoją pracę...
  A buczącemu dziewczęciu powiedziałabym chyba coś. Choć w sumie czasem te "dziewczyny" jeszcze mogłyby odwinąć z łokcia (widziałam już takie sytuacje).
  Trzymaj się i miejmy nadzieję, że limit podłości w otoczeniu został już wyczerpany :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz coraz mniej osób niestety daje kartki - ponoć teraz to nie wypada już.
   Mogłam Panu zaproponować, że napisze mu 200 artykułów i dam mu za to 500 złotych, niech ma!

   Usuń
 2. Heh ta rozmowa kwalifikacyjna o prowadzeniu biura to jakiś żart. Jak dla mnie samym kłamstwem się skompromitowali i ja pracować bym tam nie chciała. Chamstwo i kradzież czasu! Straszne. Współczuję ci.
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie chciałam, wyszłam jak niepyszna po tym jak powiedziałam Pani co o niej myślę :)

   Usuń
 3. Miałam podobną sytuację z rozmowami kwalifikacyjnymi; ogłoszenie było do biura,a na rozmowie okazywało się, że to akwizycja. Raz też miałam mieć pracę biurową tylko tyle że biuro jak sie okazało było w mieszkaniu prywatnym i pracę mogłam podjąc tylko od warunkiem zamieszkania w niej tj. pokoju obok tegoż biura;)
  I tak skończyła się moja kariera biurowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja też się już skończyła :) wolę pracować na własny rachunek :)

   Usuń
 4. Pan kopertowy żartowniś sam się podsumował swoim zachowaniem. Skoro tak zachowująca się osoba nie lubiła młodych, to oni musieli być całkiem w porządku:)
  Rozmowa o prace to faktycznie beznadziejna sytuacja, człowiek jedzie a tu się dowiesz, że "praca marzeń" to to nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się tylko cieszę że tego żartownisia nie znam i nie poznam :)

   Usuń
 5. co za frajer ... :( tak jak w tytule "podłość ludzka nie zna granic" niestety

  OdpowiedzUsuń
 6. Śmieszna ta sytuacja nie jest, ale z drugiej strony nie można wymagać od gości by dali ile, ile para młoda zapłaciła za jego jedzenie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ale osobiście kiedy ja idę na wesele to staram się włożyć w tą kopertę tyle, żeby młodzi coś z tego mieli :)

   Usuń
 7. Nie sądziłam, że jesteś taka podła :P
  Osobiście nie rozumiem toku myślenia Pana W., bo po co zjawiać się na weselu osób za którymi nie przepadamy. Wcale jego historia mnie nie rozbawiła, jak Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A są tacy, których ta historia żywo śmieszy :)

   Usuń
 8. To my mieliśmy kiedyś z Panem Niezastąpionym sytuacje. Stoimy w kolejce z pełnym wózkiem zakupów ( przed wyjazdem Pana Niezastąpionego często tak bywało). Za nami stanęła pani ok. 60-tki. No to Pan Niezastąpiony patrząc że ma tylko dwie rzeczy powiedział:" Niech pani wejdzie przed nami bo my mamy tyle rzeczy". Pani uśmiechnęła się i odparła że poczeka. Za kawałek podszedł do niej mężczyzna. A ona do niego niezadowolona:" Widzisz tyle rzeczy mają a nas nie przepuścili. A my mamy tylko trzy rzeczy". Stwierdziłam że lubi sobie wyszukiwać powodu do narzekań :) A na ślub według mnie daje się tyle ile się ma. Ja nie wyobrażam sobie dać 500 zł i nie mieć potem za co żyć. Dostają tyle na ile mnie stać. A jak nie pasuje to niech mnie nie zapraszają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daje się tyle, ile się ma, ale też jak idę do kogoś na wesele to staram się coś tam włożyć a nie z czystej złośliwości wkładać tam jak najmniej. Bo pan W. ewidentnie zrobił to złośliwie.

   Usuń
 9. Ja osobiście mam trochę inne podejście do prezentów na wesele. To znaczy moja przyjaciółka po ślubie zrobiła listę kto ile dał,kto ją bardziej lubi i jaka rodzina dała więcej. I zamiast nocy poślubnej oni liczyli czy goście zwrócili im za przyjęcie. Jeżeli kogoś się zaprasza i oczekuje od razu ,że każdy ma dać tyle ile zje i wypije to dla mnie jest hmm idiotyzm w czystej postaci. Zamiast zaproszeń lepiej od razu sprzedawać bilet wstępu. Albo przynajmniej konsultować z gośćmi wybór miejsca i menu bo nie każdego stać by dać minimum 300 zl za talerzyk. Jak ja wezmę ślub i wesele mieć będę wolałabym by goście wspomogli puckie hospicjum a na wesele przyszli bo mnie lubią :)
  Ostatnio mi się pani wepchała w Rossmannie,nic nie powiedziałam ale pani mi zwróciła uwagę,że sama jej miejsca niw ustąpiłam skoro ona weszła przede mną do sklepu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś nie ma, to jasne, że się od niego nie wymaga i nawet upominku drobnego nie trzeba przynosić, tylko być. Jednak pan W. miał kasy sporo i z czystej złośliwości nie dał i jeszcze się tym szczycił na prawo i lewo, co by wyjść na chojraka.

   Usuń
  2. Moim zdaniem to ile kto da zależy tylko od niego i nie można się dąsać jak ktoś kto ma środki do koperty włoży 100 zl czy nawet 50. Ślub bierze się dla ślubu,wesele to celebracja miłości a nie suche liczenie zysków. Mój tata idzie z mamą tylko do kościoła na ślub swojej chrześnicy. Nic nie zjedzą,niw ubrudzą talerzyka. Nie dadzą nic poza kwiatami i kartką. Będą komentarze -robią remont generalny,byli na wakacjach, a na kopertę ich nie stać. Trudno. Nie ma co marnować pieniędzy,skoro się kontaktów nie utrzymuje. Dla mnie zawartość koperty to kwestia indywidualna. I dlatego nie znoszę wesel. Bo młodzi mają w głowie głównie kalkulator i liczą koperty:)

   Usuń
 10. Mój mąż twierdzi, że czasami wstydzi się ze mną do sklepu (świnia ). Oczywiście jak coś mi nie pasuje to mam dar głośnego komentowania. Czekałam ostatnio u lekarza, aby sprawdzić co z "ktosiem" przyszła młoda dziewczyna z córką. Ciągle instruowała swoją pociechę. Jak ta plama nie zejdzie to cię uduszę, co ci radość z posiadania dziecka! Czekam cierpliwie na lekarza, aż skończy USG. W między czasie przyszła starsza Pani i grzecznie zapytała, czy może wejść tylko odebrać wyniki, bo jej córka jest za granica i okazało się, że ma raka. Głupia sprawa. Grzecznie mówię, żeby weszła, bo i tak mi się nie spieszy! Weszła starsza kobieta, a ta młoda do nas na poczekalni: a co to za puszczanie bez kolejki? To może wszystkich tak będziemy puszczać. Byłam zła, głodna, z pełnym pęcherzem. Grzecznie powiedziałam, że puszczać może sobie bańki mydlane i to nie ona przepuściła tę kobietę tylko ja. Wkurzyła się i dalej maglowała swoją córkę. Porażka... Było mi głupio, ale co za różnica, że poczekam 5 minut dłużej? Dla mnie żadna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, bo się bała, że jak jeszcze kogoś przepuścicie to ta plama co córka jej zrobiła, to na pewno nie zejdzie ;D
   Swoją drogą ja takim starowinkom nie do końca ufam, bo zawsze chcą wejść na "momencik" a siedzą w środku godzinę.

   Usuń
 11. Uwielbiam czytać anegdotki, więc i te czytałam z wielką przyjemnością.
  Nie rozumiem postawy Pana W. Skoro nie przepada za Młodą Parą to po co przychodził na wesele? A jeśli już przyszedł to powinien okazać choć trochę sympatii..
  Na szukanie pracy mam jeszcze duużo czasu, ale czytając historie innych ludzi zaczynam się obawiać ;p
  Pozdrawiam serdecznie!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyszedł się najeść i napić :P Niestety są i takie parapety ;)

   Usuń
 12. U mnie wśród znajomych wszyscy wiedzą, że powinno się dać tyle, żeby przynajmniej zwrócić za siebie i tak najczęściej robimy. Sama jeszcze nawet nie myślę o narzeczeństwie, więc nie wiem jak bym zareagowała na tę historię.
  Co do pani w kolejce to też bym nie przepuściła, nie wiem o co robią tyle hałasu, przecież takie zakupy zajmują minutkę, to ich nie zbawi :P
  Nie strasz mnie historiami z pracą, mam zamiar szukać w przyszłym miesiącu, po obronie i już trzęsę gaciami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za kilka lat tu wrócisz i powiesz jak reagujesz na tą historię :)
   Życzę Ci powodzenia w szukaniu a jak nie to... będziesz miała co opowiadać przy spotkaniach rodzinnych :)

   Usuń
 13. A może on chciał jeden artykuł i reszta to czarno-białe kopie? :) Człowiek się chyba z kosmosu urwał...
  Pan od koperty też pomysłowy, szkoda, że za jego oszczędną konspiracją nie szła zwykła kultura i zachowanie się fair wobec drugiego człowieka.
  W Rossmannie zachowałabym się podobnie :) Nie ma to jak podła zasada "oko za oko"! Chociaż Hammurabi się w grobie ze śmiechu przewraca :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie, chociaż jeden artykuł za taką kwotę bym chętnie napisała :)

   Usuń
 14. 50 zł brutto ? hehe tego się nie spodziewałam :D normalnie szok :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiepska sprawa z tą kopertą. W ogóle koperty to kontrowersyjny temat, często się zdarza, że goście wkładają serwetki zamiast pieniędzy, to jest dopiero podłe!

  OdpowiedzUsuń
 16. Stawka genialna, życzę mu powodzenia w szukaniu naiwnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jacyś się pewni znajdą :) gdyby każdy się cenił, to nawet by takiej sumy nie proponował :)

   Usuń
 17. ja ostatnio rozczytuję się w stronach typu piekielni.pl czy anonimowe.pl i na którejś z nich przeczytałam relację niedawnego pana młodego, który otwierając koperty z żoną, sześć znalazł pustych, a w dwóch jakieś nalepki ze słoika z musztardą czy innym majonezem :/

  oferta pracy wręcz nie do odrzucenia. niektórzy ludzie to chyba tupetu nie mają :/

  a co Ty swojego otwierasz:D? znajdziesz dla mnie wakat:D?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię anonimowych! :) Ciekawe co my znajdziemy w kopertach :)

   Pisanie tekstów :)

   Usuń
  2. strach się bać :P ja się przekonam już za nieco ponad 6 tygodni :D

   Usuń
  3. I mi powiesz, oczywiście ;P

   Usuń
  4. no ba, zdam relację z całej imprezy :P

   Usuń
  5. Będziemy na bieżącą sms-ować ;D

   Usuń
  6. wszyscy mi mówią, że nie będę miała kiedy zjeść, a Ty mi każesz jeszcze smsy wysyłać :P

   Usuń
 18. To bardzo typowe w Polsce.. u nas w Hiszpanii to się nie zdarza

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie rozumiem pana W. Jak można być aż tak chytrą osobą. W ogóle irytuje mnie, szkoda mu? To po co idzie.
  A ta praca za 50 zł? To żart? Pójdziesz rano na zakupy i okaże się, że nawet te 50 na śniadanie nie wystarczy...

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie rozumiem logiki pana W. serio.. ale no cóż, często jest tak, że ludzie bogaci nie dadzą nic, a biedni cokolwiek mają to dadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 21. 50 zł za 100 artykułów? Matuchno kochana. Zgroza. Co ten człowiek ma w głowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest biznes tylko wyzysk ludzi. Najgorsze, że z pewnością znajdzie się ktoś taki, który to napisze. I przez to zniżamy się do poziomu dna, robimy wszystko dostajemy NIC.

   Usuń
  2. Ludzie piszą i pracują za coraz mniej. Więc trochę sami na siebie kręcimy sznur :)

   Usuń
 22. Zdecydowanie 'żartowniś W.' nie jest wcale żartownisiem, lecz zwyczajnie sknerą. Ja bym wstydziła się o takim czymś opowiadać, nawet gdybym miała mówić o swoich znajomym. Jednak jak widać - ludzie są różni i nie wszyscy na poziomie.
  50zł za 100 artykułów? Dobre żarty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już wcześniej gdzieś pisałam - to nie człowiek a parapet -.-

   Usuń
  2. Interesujące stwierdzenie ;p Aczkolwiek może coś w tym jest.

   Usuń
 23. 50zł??? Na prawdę???? Nie no żal..

  OdpowiedzUsuń
 24. Po przeczytaniu twojego postu czuję się... zdegustowana! Popieram sytuację z Bezimiennym W.! Mi też byłoby głupio, gdybym zrobiła tak jak on. Przepraszam, ale zaryzykuję stwierdzeniem, że zachował się jak buc i nie wiem kogo to może smieszyć, ja bym się skrzywiła i do takiego człowieka więcej nie odezwała. Bo jak się kogoś nie lubi to rzeczywiście się do niego nie idzie.
  Artykuły mnie zabiły. Jakby komuś się chciało za tyle hajsu napisać i marnować czas.
  Z ankieterami no, to w sumie nie całkiem nowa sprawa. Już się spotkałam z takimi sytuacjami.
  A bucząca nastolatka - popieram, że zostałaś w kolejce. Korona paniusi z głowy nie spadła.
  Myślę, że tytuł tego posta jest trafiony ;)
  Pozdrawiam.

  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, cieszę się, że ktoś się ze mną zgadza w całej rozciągłości :D

   Usuń
 25. 50zł brutto i rozmowa kwalifikacyjna mnie powaliła na łopatki :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  Czy mogłabym Cię prosić o kliknięcie w linki u mnie w najnowszym poście, będę bardzo wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A możesz, za 1 złoty brutto chętnie poklikam :D

   Usuń
 26. Szok, skoro nie bardzo lubi to po co w ogóle poszedł na to wesele :D

  OdpowiedzUsuń
 27. W większości Rossmannów soki są na tyle blisko kasy, że sięgnięcie po nie dosłownie wymaga kroku w bok. Być może jednak Twoje odchylenie od prostej kolejki wykraczało już poza akceptowalne fluktuacje. ;)

  Co do pana W. to określiłabym to już nie jako poczucie humoru, ale cóż... cebulactwo po prostu. Nie rozumiem, po co przychodzić na wesele do ludzi, których się nie lubi. Twoja sytuacja z rozmową kwalifikacyjną przypomniała mi z kolei moją piekielną historię z czasów poszukiwania pracy, kiedy Pani skomentowała moje CV słowami - "dużo Pani w życiu robiła, ile ma Pani lat? Pora już gdzieś osiąść na stałe." Oczywiście pracuję w innej firmie. :)

  Przy okazji: odwiedzam Twojego bloga od niedawna ale podoba mi się u Ciebie - dlatego nominowałam Cię do udziału w tagu Liebster Blog Award. :) Więcej informacji u mnie: http://mikrozycie.pl/liebster-blog-award-mikrozycie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hura! Lubisz mnie, skoro mnie nominowałaś, dziękuję!

   Usuń
 28. Ja po weselu jestem bardzo pozytywnie zaskoczona prezentami. Chciałam, żeby goście po prostu przyszli i byli ze mną. Całe szczęście, że już mam to za sobą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak było? Opowiadaj :)

   Usuń
  2. Nie wyjdę drugi raz za mąż :P ogromny stres, niesamowite przeżycie. Mszy nie pamiętam, byłam tak zestresowana, że nie umiałabym powiedzieć, jak się nazywam. Bałam się, że tak mi ściśnie gardło, że przysięgi nie powiem, ale dałam radę :) relację z wesela opublikuję u siebie, działo się, oj działo :) teraz kolej na Ciebie :)

   Usuń
 29. Przeczytałam, gdy już dodałaś EDIT, ale chciałam tylko napisać, że to a)albo wypada, albo b)jest taka tradycja, że w kopertę się wkłada mniej więcej tyle ile młodzi mogli za gości zapłacić. Oczywiście nie znaczy to że jak ktoś da mniej lub nie da wcale, to źle, ale zawsze mi się wydawało, że to takie ogólnie przyjęte kryterium. A druga sprawa jak młodych nie lubi, to po co w ogóle na to wesele poszedł? Najeść się?
  A to pisanie za 50 zł brzmi jak najlepszy żart na świecie. Serio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najeść się, napić, wstyd zrobić - nie wiem, ludzie dziwni są ;)

   Usuń
 30. mi by było wstyd... kartka z życzeniami pewnie podpisana, a do tego pusta? nawet jakbym kogoś nie lubiła, to chyba bym wstydziła się tego do końca życia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzysz w to, że on dał kartkę z życzeniami? :D

   Usuń
 31. To że nie dał pieniędzy w kopertę , to czort z nim , ale po co jeszcze do tego ideologię dorabiał ? Czuł się jednak głupio ?
  Ciekawy sposób na ogłoszenia skoro i tak nieskuteczny...chyba...
  A w Rossmannie rzadko bywam :-)))

  OdpowiedzUsuń
 32. Kochana takich sytuacji jest tysiące, można by książkę napisać.

  OdpowiedzUsuń
 33. Hm...A to na wesele nie daje się prezentów xd? Nie wiem dawno nie byłam nie wiem jakie są teraz zwyczaje. W każdym razie wydaje mi się,że jeśli się idzie na wesele to wypada się troszkę postarać. Wiem,że u mnie w rodzinie nawet jak ktoś był biedny to kupował i tak jakiś może tańszy,ale ładny prezent.
  Cóż pan przemiły w takim razie nie ma co xd Żeby no tylko się nie przeliczył xd
  Hm...Dziwne,że tak piszą. Przypomina mi to poszukiwanie pracy przez mamę Neta w ,,Felix, Net i Nika i Pułapka Nieśmiertelności'' bodajże.
  Hm...Nie było mnie tam w tym Rossmanie nie oceniam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz raczej koperty, chociaż to zależy od młodych :)

   Usuń
 34. No to fakt czasach aż człowieka telepie jacy to ludzie są bezmyślni i podli, raz na jakiś czas muszą się o tym i ja przekonać...niestety 😠

  OdpowiedzUsuń
 35. 25gr za stronę to faktycznie rozrzutność :D
  Co do wesel to u mnie w rodzinie daje się sporo, osobiście wesel nie lubię i unikam jak tylko mogę (swojego nie planuję :P), ale do bliskiej rodziny iść trzeba.
  A w sklepach nigdy nie wychodzę z kolejki - jakoś tak potem wstyd mi wejść z powrotem, choć gdy ktoś inny tak robi nie widzę w tym nic złego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się już znudziło chodzić na wesela :) pewnie dlatego, że w tym roku byłam na trzech i mi się przejadły :)

   Usuń
 36. Szczyt chamstwa i skąpstwa. Rozumiem, że ktoś może nie mieć i wtedy nie dać za wiele (chociaż ja bym się zastanawiała, czy w ogóle iść wtedy na wesele), ale jak się tyle zarabia to obciach dać tak mało. A ci znajomi co ich to bawiło - no cóż, wszystko mówi samo za siebie.
  Bo pewnie Panu chodziło o to, żebyś się rozwijała Twórczo, a te 25 gr to miało być tak dla zachęty;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, no tak a ja materialistka tylko na stawkę patrzyłam :)

   Usuń
 37. co do pierwszej historii - sama jestem już od 18 dni po weselu (stety i niestety) podobnych sytuacji nie miałam (chyba), ale miałam kilka innych nieładnych...
  a co do historii drugiej - też miałam taką propozycję, ale chyba niektórzy są nienormalni - 10 zł za stronę byłoby ok...
  odnośnie trzeciej historii, to bym mogła pisać i pisać, np. ja składałam aplikację na pracownika biurowego (w wymogach było wykształcenie wyższe,znajomość angielskiego itd), a gdy przyjechałam na miejsce, okazało się, że szukają ludzi do chodzenia po domach i zbierania kasy na rysie na wyginięciu, wynagrodzenie oczywiście akordowe warte tyle co wolontariat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoim weselu? Gratuluję kochana! :) Jak było? :)
   10 złotych za stronę to taka typowa stawka :)

   Usuń
 38. Smutne te historie o których piszesz, smutni ci ludzie, którzy brali w tym udział. Czasami nie lubię ludzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 39. Mnie tam sytuacja z panem W. w ogóle nie śmieszy. Skąpstwo i tyle. A ten pan od artykułów też dobry- po prostu wyzysk :/

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo nieprzyjemne sytuacje, a już najbardziej zdziwiła mnie ta sytuacja z gościem weselnym, po co w ogóle tam szedł?

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja mam różne podejście, w sumie to każdy jest inny, kazdy daje tyle ile ma / lub ile chce dać. Ale takie dawanie, a zabieranie.. to po jaką cholerę poszedł na to wesele, bo nie bardzo rozumiem..
  Co do pisania artykułów, aż totalnie mnie zamurowało.. taka stawka? Że co?! Chyba wole pozostawić to bez komentarza. A co do kolejki, zdarza się. A jeżeli dziewczyna była taka "mądra' - jak to się mówi, to zamiast buczeć mogła grzecznie powiedzieć, że wepchnęłaś się.. chociaz ja i tak stwierdziłabym, że stałam tu wcześniej, aczkolwiek poczułam pragnienie, wiec musiałam je zaspokoić. Czy to oznaka buntu? :D

  OdpowiedzUsuń
 42. Ludzie to są tak podłe istoty, że aż mi się na nich patrzeć nie chce.
  Jak mam iść do jakiejś galerii handlowej, to aż mnie odrzuca.
  Chamskość i bezmózgowie, to niestety choroba, której nie wyleczymy :D
  Pozdrawiam serdecznie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 43. Po tej sytuacji przy kasie od razu mi się skojarzył tekst "Bo to zła kobieta była!"! O Ty zła kobieto! :D Teraz nic tylko worek pokutny i na kolanach pielgrzymka! :D

  OdpowiedzUsuń
 44. Na wesele nie idę jeśli nie mam kasy. Dla mnie włożenie parę groszy do koperty to obciach. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie często sami płacą za całe wesele, sami są na dorobku. Inna sprawa, że jeśli nie mają kasy, to po jaką cholerę robią duże wesele. Zastaw się a postaw się?
  Może pan J. chciał zapłacić po 50 zł za każdy artykuł?
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 45. trochę rozśmieszyła mnie twoja historia z przyjściem na rozmowę w sprawie pracy. miałam wiele takich sytuacji - ludzie chcą wartościowych pracowników, jednak sami nie są w stanie ogarnąć co się dzieje ; x

  ciemoszewska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 46. no i dobrze, że nie ustąpiłaś, bo przecież byłaś pierwsza. powinnaś była powiedzieć tamtej dziewczynie, że stałaś w kolejce, odeszłaś tylko na kilka sekund złapać butelkę soku.. to normalne, wszyscy tak robią, nie jesteś podła :D

  historia z posadą pani w biurze/ankieterki mnie wykończyła. to jest koszmarne. gorsze od dwóch wcześniejszych anegdotek, choć niewiele :D

  OdpowiedzUsuń
 47. Ludzie mnie ciągle zadziwiają...

  OdpowiedzUsuń
 48. Niesamowicie zaskoczyła mnie pierwsza historia - jeśli nie lubi się Państwa młodych to po co w ogóle iść na wesele?? Raczej negatywnie świadczy to o takim "żartownisiu".
  A kolejki też bym nie ustąpiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 49. Kolejki także bym nie odstąpiła. Ja także wielokrotnie spotkałam się z ludzką nieżyczliwością i podłością - mogłabym wymieniać bez końca różne historie. Co do tego żartownisia, to wstyd, że w ogole on to komuś dalej opowiadał, bo nie ma się czym chwalić... Jak można być takim pazernym i po co w ogóle tam szedł...
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie;)
  (recenzentka-ksiazek.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 50. Myślę ze w narodzie naszym jest tyle emocji skrywanych - bo przeca nie wypada, bo trzeba być miłym a w środku sie gotuje więc chodzą bomby zegarowe które można byle czym odpalić...
  Co do W - brak słów, nie znam sytuacji nie znam jego relacji... bez wątpienia toksyczna sytuacja

  OdpowiedzUsuń
 51. Jak można byc tak podłym i tak zawziętym, żeby żałować ludziom kilku złotych skoro jest się samemu kasiastym. Znam bardzo dużo osób, którzy są podli i nawet tego nie dostrzegają. Na prawdę to nie zna granic...
  Pozdrawiam
  Mój blog http://andrew-scott-poland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Obie sytuacje są tak groteskowe że gdyby ktoś mi je opowiedział to bym nie uwierzyla ze wydarzyly sie serio :D

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja jestem zdania, że im człowiek bogatszy tym bardziej chytry... Oczywiście są wyjątki, ale ja z takimi spotykam się dość rzadko. A jeśli chodzi o incydent z buczącą nastolatką, po takich słowach sama bym jej nie przepuściła.

  OdpowiedzUsuń
 54. Ludzie to niestety świnie i taki główny wniosek po przeczytaniu. ;/ Jak się gości nie lubi, to się zwyczajnie na wesele nie idzie, ale niektórzy właśnie tacy są i specjalnie idą, najeść się i ponarzekać. ;/
  Janusz biznesu to pewnie jeden z tych, co myślą, że "a co tam napisanie takich artykułów" i jeszcze miał nadzieję, że będziesz po rękach całowała, że Cię tak ozłocić chciał. XD
  A co do rozmów o pracę, to też się spotkałam z takimi oszustwami. Niedawno nawet miałam telefon, zachęcający do aplikowania do pracy, a jak zapytałam o szczegóły, jaka to posada itd., to już nie wiedzieli co powiedzieć...
  Kiedyś miałam niezłą przygodę stojąc w kolejce po przedłużenie ulgi na karcie miejskiej. Grzecznie podchodzę do tłumu i pytam, kto ostatni w kolejce. Jakaś osoba odzywa się, że ona, więc dreptam i ustawiam się za tą osobą, a tu wyskakuje do mnie babka, która dokładnie słyszała moje pytanie i zaczyna robić scenę na pół budynku, że robię dopinkę kolejki i wpycham się przed nią. Normalnie krew się we mnie zagotowała i wróciłam dopiero po kilku dniach, jak się to niezwykle uprzejme towarzystwo już ogarnęło.

  OdpowiedzUsuń
 55. Dużo rzeczy jestem w stanie zrozumieć, jeśli chodzi o prezenty na ślubach. Słyszałam nawet o tym, że zwyczaj zostawiania pustej koperty nie jest znowu taki rzadki, niestety. Ale po co iść na wesele znajomych, których się nie lubi?

  OdpowiedzUsuń
 56. mega zaskoczyła mnie ta pierwsza historia xd

  OdpowiedzUsuń
 57. Ja bym takiego "żartownisia" pogoniła! Mnie takie żarty nie śmieszą. Uważam że to jest chamskie i aroganckie - jak nie mam kasy siedzę w domu i tyle! A nie cwaniaka na weselu strugam...
  A w marketach mam słuchawki na uszach i mam w nosie co mówią w kolejce - a tak! - choć ostatnio pani mnie poprosiła na początek kolejki bo myślała że jestem w ciąży - to nie można być po prostu grubym? otóż nie - powiedziałam że nie jestem w ciąży a inna Pani(babusia - emerytka) w kolejce nie chciała mnie przepuścić bo skoro "nie dbam o siebie tyle jedząc" mogę stać w kolejce... Nikogo nie interesuje że jedziesz na hormonach bo masz chorą tarczyce - miło komuś wbić szpilkę. Więc stąd te słuchawki :)
  Ps a takich Januszów to banować na potęgę - leszcza szukają?

  OdpowiedzUsuń
 58. Najlepiej byłoby, a przynajmniej ja bardzo chciałabym tego, by odciąć się od takich sytuacji, spraw, ludzi. Ale uciec się nie da, a walczyć też nie ma sensu. Mam wrażenie, że ludzie stają się coraz to gorsi, są wredniejsi, u wielu empatia rozwinięta jest na poziomie skały, dużo by tu pisać...

  OdpowiedzUsuń
 59. Jak kolega tak bardzo państwa młodych nie lubi, to po co w ogóle na ślub poszedł? Czas by zaoszczędził, kasę by zaoszczędził.
  Najgorzej jest jak tacy, co to naprawdę zarabiają jakieś konkretne pieniądze, jakby mogli to by sobie szkłem dup**ę podtarli.

  Koleś od maila z super propozycją nie do odrzucenia sprawił, że się kompotem zachłysnęłam.

  A babka z ogłoszeniem o pracę nawet mnie nie zaskoczyła. Ludzie robią z porządnych ludzi frajerów.

  Gdybym ja miała tylko takie grzeszki, jak wepchnięcie się komuś przypadkiem w kolejkę (a potem wysłuchiwanie pretensji, to chyba bym chodzącą świętością była :D

  OdpowiedzUsuń
 60. Te zawirowania w kolejce sa okropne... Ja sama często pilnuje sie aby juz nigdzie nie zahaczyc stojac w kolejce bo nie lubie jak ktoś komentuje mnie właśnie w taki sposób :-(

  OdpowiedzUsuń
 61. Sto artykułów za 50 zł brutto??? To faktycznie brzmi niewiarygodnie głupio. W przeliczeniu na godzinę pracy to ile by to było? Bo przecież pisanie zajmuje czas, a czas to pieniądz. Wycena za stronę powinna troche z tym współgrać, nie uważasz...? Wychodzi na to, że w naszym kraju sztukę pisania uważa się za nic. To daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 62. No dzisiaj to mnie juz rozwaliłaś tymi opowieściami
  50 zł za 100 artykułów?? niech se sam napisze, jak taki produkcyjny jest;)
  a pan W- to u nas się mówi że im ktoś więcej ma tym głośniej narzeka, w sensie biadoli, ale żeby zachować się w taki sposób to już czyste chamstwo jest.
  Jak kogoś nie lubię to nie idę i już.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 63. Zauważyłam, że im więcej ktoś ma kasy, tym ciężej się z nią rozstaje ;). Sytuacja mogła się wydawać śmieszna Twoim znajomym, bo go lepiej znali, zresztą takie skąpstwo w sumie jest śmieszne. Ja nie patrze na innych tylko na siebie, zawsze młodym staram się minimum za talerzyk zwrócić, a jak nie mam to nie idę i tyle.
  Co do Pracy, to ciężka sprawa. Sama szukam, ludzie się odzywają, ale co z tego jak nie wychodzi z tej pracy nic. Nie można się poddawać ;). Warto też być pewnym siebie i maglować dzwoniącego, ja zawsze pytam o rodzaj umowy, zarobiki i inne rzeczy. Wolę nie marnować czasu swojego i rekrutera!

  OdpowiedzUsuń
 64. Świetne historie, uwielbiam takich wysłuchiwać :)

  OdpowiedzUsuń
 65. Ha! Ta historia z pieniędzmi weselnymi przypomniała mi iż sami padliśmy z mężem ofiarą podobnej sytuacji :D Ale więcej mieliśmy z owej pary ubawu niż nas to "zabolało", to prawda każdy daje tyle ile może, my wiedzieliśmy, że akurat od nich miał być to akt złośliwości, no ale cóż i tacy goście się zdarzają ;-) Ale masz racje jest to bardziej żenujące i tylko źle świadczy o danym osobniku niż zabawne...

  OdpowiedzUsuń
 66. wooow.. ale burza komentarzy pod postem!
  Powiem Ci, że.. okey- nie patrzę kto ile zarabia, kto ile daje do koperty,to nie moja sprawa.
  Ale w jednym na pewno masz rację: jeżeli ów zaproszony Pan NIE LUBIŁ państwa młodych to po co szedł? Dla lansu, dla pokazania się jaki to on miłosierny, czy "bo wypada?".. dla mnie to żenujące, a stwierdzić mogę, że zapewne najadł się i napił za 7, czyli tak zwany cebularz.. ;D
  Niestety.. ale na świecie są ludzie i parapety- nic na to nie poradzimy :(

  boźku.. totalny wyzysk, na prawdę miałaś pecha szukając pracy :(

  OdpowiedzUsuń
 67. Z tymi ogłoszeniami o pracę, to tak zawsze bywało. Pamiętam, kiedy po szkole szukałam pracy, a było to wieki temu, też często ogłoszenie wcale nie było tym, czym jest. Najciekawsze było, gdy poszłam na rozmowę na stanowisko sekretarki, a okazało się, że szukają akwizytorów do sprzedaży garnków. No żenada...

  OdpowiedzUsuń
 68. Słyszałam już o kilku takich sytuacjach z pieniążkami w kopercie. Zupełnie nie rozumiem, po co iść na wesele kogoś, kogo się nie lubi. Dla darmowego jedzenia? No serio? Ludzie upadają tak nisko?

  Tak, podłość ludzka nie zna granic. Przekonałam się o tym nie raz. Tylko, że chyba nic nie możemy z tym zrobić. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 69. 1. Gdybym za kimś nie przepadała, to nie fatygowałabym się po prostu na takie wesele. Po drugie, nic nie denerwuje mnie tak, jak ludzie, którzy za przeproszeniem mają Żyda w kieszeni, a tak naprawdę stać ich na wiele. Zauważyłam, że Ci co mają dużo, nie potrafią się rozstawać z pieniędzmi, a co dopiero się nimi dzielić. Za to Ci, co mają niewiele, zawsze coś znajdą. Po trzecie, daję tyle, na ile mnie po prostu stać.

  2. Nie powiem z czym ten pan się na mózgi pozamieniał...

  3. Słyszałam o takich sytuacjach. Przez takich "pracodawców" człowiek sobie nadzieję robi, traci czas, nerwy i pieniądze.

  4. Nie przejmowałabym się. Jednak wyjaśniłabym sytuację i zapytała czy ma jakiś problem.

  OdpowiedzUsuń