15 lut 2016

STOSISKO! - czyli kiedy ja to wszystko przeczytam?Bez żadnych wstępów, od razu przejdę do prezentacji:

JOHN IRVING, Regulamin tłoczenia win, egzemplarz własny - Sierociniec prowadzony przez doktora Wilbura Larcha to nietypowa placówka. Kobiety przyjeżdżają tu, żeby urodzić i zostawić niechciane dzieci lub poddać się zabiegowi przerwania ciąży. Jest to zarazem dom Homera Wellsa, który po kilku nieudanych próbach zamieszkania z rodziną zastępczą postanawia zostać w ośrodku i kształcić się pod okiem ukochanego opiekuna. Jednak przyjazd dwójki młodych ludzi wszystko odmieni. Da początek dramatycznej inicjacji, która pozwoli chłopcu w pełni ukształtować swoją osobowość i pogląd na świat.


ARNE DAHL, Gorące krzesła, egzemplarz recenzencki - Detektywi Opcopu – specjalnej jednostki Europolu z Hagi – z Paulem Hjelmem na czele muszą wyjaśnić nietypową sprawę i powiązać ze sobą jej makabryczne wątki. W różnych częściach Europy dochodzi do nagłych i zaskakujących zgonów. Na światło dzienne wychodzą przerażające eksperymenty na ludziach prowadzone w imię nauki. Przetrzymywani na wyspie ludzie z głodu zaczynają zjadać się nawzajem.
Paulowi w śledztwie pomagają policjanci z całej Europy, między innymi Marek Kowalewski – warszawski gliniarz od papierkowej roboty, który zwalczał przestępczość gospodarczą w Europie Wschodniej.

LUCY FERRISS,  Utracona córka, egzemplarz z biblioteki - Brooke O'Connor jest spełnioną kobietą, szczęśliwą żoną i matką. Wbrew oczekiwaniom męża i jego krewnych kategorycznie sprzeciwia się pomysłowi powiększenia rodziny. Kiedy w mieście niespodziewanie zjawia się Alex, chłopak Brooke z czasów liceum, Sean zaczyna podejrzewać żonę o romans.

IZABELLA FRĄCZYK, Siostra mojej siostry, egzemplarz z biblioteki - Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Spokojna dotąd egzystencja bohaterki w jednej chwili staje na głowie, a ona sama niespodziewanie ląduje w samym centrum światka stołecznych celebrytów. Czy wychowana na głębokiej prowincji dziewczyna podoła wyzwaniom, czy też położy uszy po sobie i bogatsza o niecodzienne doświadczenia powróci na stare śmieci?

ANNA QUINDLEN, Do ostatniej łzy, egzemplarz z biblioteki - Mary Beth Latham jest żoną lekarza i matką trójki dzieci: siedemnastoletniej Ruby i nieco młodszych bliźniaków – Maxa i Alexa. Chociaż prowadzi swój biznes (niewielką firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów), jej życie kręci się przede wszystkim wokół dzieci – ich sukcesów, porażek, zawodów miłosnych, szkolnych osiągnięć, lekcji muzyki, treningów piłki nożnej. W domu Lathamów niemal zawsze są goście – koledzy chłopców, przyjaciółki Ruby, najczęściej jednak odwiedza ich Kiernan, chłopak Ruby zakochany w niej do szaleństwa. Choć Mary Beth nie szczędzi ironicznych słów pod adresem swojej rodziny, w gruncie rzeczy jest szczęśliwą, spełnioną, czasem tylko nieco przepracowaną kobietą. Aż do chwili, gdy rodzinę dotyka niewyobrażalna tragedia…

J.D. ROBB, Celebryci i śmieć, egzemplarz z biblioteki - Porucznik Eve Dallas nie przepada za imprezami towarzyskimi, ale w miarę dobrze się bawi na pełnym celebrytów przyjęciu, wydanym z okazji przystąpienia do kręcenia filmu opartego na jednej z głośnych spraw przez nią prowadzonych. Wprawdzie czuje się nieco dziwnie, obserwując aktorkę, która się w nią wcieliła i wygląda, jakby była jej dawno zaginioną siostrą-bliźniaczką. Ale zupełnie przestało jej być do śmiechu, kiedy się okazuje, że aktorka grająca Peabody, utonęła w basenie sportowym na dachu luksusowego domu, należącego do reżysera.
Utalentowana, lecz arogancka i powszechnie nielubiana K.T. Harris wywołała podczas kolacji gorszącą scenę. Kilka godzin później już nie żyła, a Eve ochoczo uwalnia się od szpilek i zakłada kaburę z bronią, żeby wystąpić w roli, do której jest stworzona: policjantki.

DEAN KOONTZ, Niezniszczalny, egzemplarz z biblioteki - Porucznik Eve Dallas nie przepada za imprezami towarzyskimi, ale w miarę dobrze się bawi na pełnym celebrytów przyjęciu, wydanym z okazji przystąpienia do kręcenia filmu opartego na jednej z głośnych spraw przez nią prowadzonych. Wprawdzie czuje się nieco dziwnie, obserwując aktorkę, która się w nią wcieliła i wygląda, jakby była jej dawno zaginioną siostrą-bliźniaczką. Ale zupełnie przestało jej być do śmiechu, kiedy się okazuje, że aktorka grająca Peabody, utonęła w basenie sportowym na dachu luksusowego domu, należącego do reżysera.
Utalentowana, lecz arogancka i powszechnie nielubiana K.T. Harris wywołała podczas kolacji gorszącą scenę. Kilka godzin później już nie żyła, a Eve ochoczo uwalnia się od szpilek i zakłada kaburę z bronią, żeby wystąpić w roli, do której jest stworzona: policjantki.

AGATKA CHRISTIE, Dziesięciu Murzynków, egzemplarz z biblioteki - Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

EILEEN GOUDGE, Zastępcza żona, egzemplarz z biblioteki - Camille Harte, prowadząca eleganckie biuro matrymonialne na Manhattanie, niejedno przeszła w życiu. Jako mała dziewczynka straciła matkę i trafiła pod opiekę wiecznie nieobecnego ojca. Jako czterdziestoparolatka ma na swoim koncie pozornie wygraną walkę z rakiem, podczas której jej mąż Edward nie najlepiej poradził sobie z samotnym ojcostwem. Kiedy następuje nawrót choroby, Camille postanawia wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę zawodową, by zapewnić dzieciom stabilność, a mężowi szczęście. Próbuje znaleźć kobietę, która godnie zastąpi ją po śmierci.

IAN THORNTON, O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale tego nie chciał,  egzemplarz recenzencki - Sarajewo przed I wojną światową. Johan Thoms, student tamtejszego uniwersytetu, zostaje kierowcą generała Potiorka (postać autentyczna, gubernator Bośni). I to właśnie on prowadzi samochód z arcyksięciem Franciszkiem Ferdynandem i jego małżonką Zofią w czasie zamachu Sarajewie 28 czerwca 1914 r. Prowadżac, popełnia błąd, skręca w zaułek, z którego nie umie się wycofać, wtedy padają strzały. Thoms ucieka. Latami tuła się po Europie, wciąż obwiniając się o kolejno następujące dramaty. Historia sąsiaduje z groteską, tworząc porywającą błyskotliwą opowieść o szaleństwie XX wieku.

LUCA DOTTI, Audrey w domu, egzemplarz recenzencki - Dziecięce wspomnienia, rodzinne anegdoty, cytaty z prywatnych listów, rysunki, skrupulatnie spisywane i gromadzone przez gwiazdę Hollywood przepisy na ulubione dania, które zapewniły jej doskonałą sylwetkę i przeszło 250 niepublikowanych wcześniej fotografii z domowego archiwum! To wszystko składa się na wyjątkową książkę, którą porównać można jedynie z głośnymi przed kilku laty „Fragmentami” Marilyn Monroe.
Tym bardziej niezwykła to lektura, że ukazuje osobę zupełnie inną niż ekranowa Audrey-trzpiotka, którą wielbiły tłumy. Lucca Dotti tworzy portret spełnionej matki i żony, doskonałej kucharki, wielbicielki domowego ogniska, która gotowa była porzucić czerwony dywan dla rodzinnych kolacji i przyjęć w ogrodzie. Trzon książki stanowią osadzone w rodzinnym kontekście przepisy kulinarne. Są one jednak smakowitym, ale tylko pretekstem, niecodziennym sposobem na bezprecedensowe pokazanie prawdziwego życia legendy kina, poczynając od dzieciństwa spędzonego w Holandii podczas II wojny światowej, przez karierę w Hollywood, życie aktorki, matki i żony w Rzymie, aż po ostatnie lata spędzone na podróżach po świecie w roli ambasadora UNICEF.

SUE MONK KIDD, ANN KIDD TAYLOR, Podróże z owocem granatu, egzemplarz recenzencki - Niezwykły pamiętnik, w którym splatają się głosy matki i córki, stojących na rozdrożu życia. Pisząca wówczas "Sekretne życie pszczół" Sue Monk Kidd zmaga się z kryzysem wieku średniego i przechodzi twórczą zapaść. Jej 22-letnia córka Ann ma złamane serce i nie wie co dalej począć ze swoim życiem. Książka jest kroniką ich wspólnej podróży po Grecji, Turcji i Francji, pełną lirycznych obrazów miejsc mitycznych i świętych w Atenach, Eleusis, Paryżu, Efezie, francuskim miasteczku Rocamadour. To także poruszający zapis więzi między matką a córką. Opowieść, której narratorki Sue i Ann są niczym współczesne Demeter i Persefona.

DANKA BRAU, Zabójczy urok blondynki, egzemplarz recenzencki - W ekskluzywnym hotelu pod Jasłem urlop spędza grupa znajomych. Wśród gości jest piękna młoda lekarka Anka Sosnowska wraz z narzeczonym oraz jego szesnastoletnim synem Patrykiem, a także Robert Orłowski z rodziną.
Czas odpoczynku zakłócają zdumiewające wydarzenia. Ktoś podrzuca martwą mysz do torebki Anki, a do jej łóżka trafia odcięty łeb psa. Kilka dni później w hotelu dochodzi do morderstwa...
Robert Orłowski rozpoczyna prywatne dochodzenie. Chce oczyścić syna z podejrzeń i poznać prawdę. Wkrótce morderca uderza ponownie...

JAMES McBRIDE, Ptak dobrego Boga, egzemplarz recenzencki - W 1857 roku ważą się losy stanu Kansas, rozdartego między zwolennikami niewolnictwa a jego przeciwnikami. Mały Henry Shackleford zrządzeniem losu zostaje wciągnięty w oko tego cyklonu. Porwany przez znanego abolicjonistę Johna Browna, włączony do jego armii obdartusów i głodomorów walczących z niewolnictwem, próbuje uniknąć śmierci przebrany za dziewczynę.

VICTORIA SCOTT, Kamień i sól, egzemplarz recenzencki - Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu.
Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?

RACHEL COHN, Beta / Beta nowe pokolenie, egzemplarze recenzenckie - Zabójcze emocje w świecie klonów. 
Porywająca historia o odwadze i miłości rozgrywająca się w niemoralnym świecie, gdzie emocje są zakazane. Na rajskiej wyspie Dominium, zamieszkanej przez bogaczy, przeplatają się losy dwóch dziewczyn. Zhara jest Pierwszą, a Elizja jej klonem. Wydają się identyczne, ale wygląd może być bardzo mylący. Elizja odebrała Zharze wszystko, a nawet zajęła jej miejsce u boku ukochanego! Dlatego Zhara zrobi wszystko, by się jej pozbyć.
W końcu Elizja poznaje szokującą prawdę: choć jest klonem, posiada duszę, a jej Pierwsza żyje… Rozumie, że Zhara cierpi, widząc ją z Alexandrem, ale nie może z niego zrezygnować. Postanawia stanąć u jego boku i wraz z armią zbuntowanych klonów obalić panujące na rajskiej wyspie niewolnictwo. Nic jednak nie jest w stanie przygotować jej na tykającą bombę, która wbudowana jest w jej własny organizm. Czasu zostało niewiele, ponieważ termin jej „wygaszenia” jest coraz bliżej…

A oprócz tego, jeszcze stosik taki - 

- do mojego cotygodniowego cyklu o Borejkach. 

   Którą z recenzji najchętniej byście przeczytali? Piszcie! A ja idę czytać :)

126 komentarzy:

 1. No, no, no! Imponujące! U nas niestety na razie cisza z nowościami na półce :(
  Ale czekamy na każdą Twoją recenzję :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszcie się to ciszą, bo jak nowości zaczną przychodzić to się pogubicie jak i ja : )

   Usuń
 2. Materiału do czytania nie zabraknie;)
  Arne Dahl - czytałam inne, wiem, ze sa dobre. Najbardziej bede wypatrywała tej recenzji;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszcze!! moje stosy nie wyglądają tak imponująco bo niestety są w plikach na telefonie ;/ Pozdrawiam Pośredniczka z posredniczkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo tych pozycji przed Tobą :) Miłego czytania więc życzę, a ja oczywiście z wielką przyjemnością przeczytam wszystkie Twoje recenzje, ale najbardziej będę wyczekiwać LUCA DOTTI, Audrey w domu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojawi się w przyszłym tygodniu, tuż przed premierą :)

   Usuń
  2. Będę więc zaglądać i cierpliwie czekać, aż się pojawi :)

   Usuń
 5. Wow, ile zacnych książek. Dawno nie czytałam książki Koontza. Muszę to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie i dlatego jak zobaczyłam jego książkę w bibliotece to wzięłam ją bez chwili namysłu :)

   Usuń
 6. WOW! Ja mam 3 do przeczytania, a nie mam ambicji się za nie zabrać.

  "Dziesięciu murzynków" genialna książka, uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam kiedyś i postanowiłam do niej wrócić, bo w ogóle już nie pamiętam fabuły :)

   Usuń
 7. Czytałam tylko "utraconą córkę".
  Ta pierwsza książka mnie zainteresowała ;]

  OdpowiedzUsuń
 8. Siostra mojej siostry i Gorące krzesła mnie ciekawią. Dziesięciu Murzynków czytałam, jestem ciekawa, jakie wywrze ta książka na Tobie wrażenie. Ciekawi mnie Twoja opinia nt. Kamień i Sól, bo mnie pierwszy tom nie zachwycił, z tego, co pamiętam, Ciebie również.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, "nie zachwycił" to mało powiedziane :D Ja też książki wprost nie cierpię :)

   Usuń
 9. "Audrey w domu" mój must have. Lubię babkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tej książce (bo pół już mam za sobą) ja też ją lubię :)

   Usuń
 10. No no też się zastanawiam jak dasz radę to przeczytać :D Ale jest kilka pozycji, które naprawdę mnie interesują. I bardzo dużo egzemplarzy recenzenckich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co jak co, ale czytać to mogę bez przerwy, więc dam radę :)
   Ah, no jeszcze trochę mnie wydawnictwa lubią :D

   Usuń
 11. Też znamy ten problem. Tylko, że on się nigdy nie kończy. Nie starczy życia na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Od dawna mam ochotę przeczytać najnowszą książkę Danki Braun. A Jeżycjadę uwielabiam <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w środę doczekasz się nowej recenzji Jeżycjady! :)

   Usuń
 13. W sumie, jestem ciekawa Twojej opinii odnośnie Bety. Mnie nie porwała, dobry odmóżdżacz, ale to wszystko takie… proste, zero skomplikowanej fabuły, powielanie schematów. Jasne - wiele młodzieżówek ma podobny schemat, ale autorki potrafią wpleść coś nowego, ciekawe dialogi itd. Tu - główna bohaterka była dla mnie po prostu mega nudna, przewidywalna. A szkoda, bo fajny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kawałek już uczytałam i powiem Ci, że na razie rewelacji nie ma :)

   Usuń
 14. Wspaniały stos:) Życzę dużo czasu wolnego, by się z nim uporać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne stosiszcze :D Mam nadzieję, że jednak znajdziesz czas na przeczytanie (i zrecenzowanie) tych wszystkich książek ;) Czekam na Twoją opinię na temat Irvinga - uwielbiam "Regulamin..." i ciekawa jestem, czy Tobie też przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. u Ciebie tyle nowości, u mnie troszkę też się ich nazbierało, a od ponad tygodnia męczę "Dziewczynę z pociągu"- nie wiem skąd ten cały szum wokół niej, skąd ten fenomen...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a tak wracając jeszcze do Twojego ostatniego posta, to jakie seriale jeszcze oglądasz? bo te "moje" się kończą i potrzebuję czegoś nowego:P

   Usuń
  2. Uf a miałam wczoraj ochotę kupić "Dziewczynę z pociągu", dobrze że jednak zrezygnowałam :)

   To polecam ci - pamiętniki wampirów, chirurgów, kości, arrow, przyjaciół, teorię wielkiego podrywu i ... i obejrzyj sobie Whose Is It Anyway :)

   Usuń
  3. Mam na wymianę, jakbyś mimo wszystko chciała przeczytać. Może akurat Ci się spodoba, dla mnie jest zbyt pogmatfana, bohaterka jest wkurzająca, denerwują mnie przeskoki w czasie...

   "Przyjaciół" znam na pamięć, "Pamiętniki wampirów" oglądałam chyba do 5 sezonu, "Kości" oglądam wyrywkowo, tak samo jak "Teorię wielkiego podrywu", medycznych seriali nie lubię, a pozostałe dwa sobie oblukam;)

   Usuń
  4. Chirurdzy to coś więcej niż medyczny serial - to życie :D

   Czy bohaterka "pociągu" jest podobna do Belli ze Zmierzchu? :D

   Usuń
  5. nie, to kompletnie różne postaci:)

   Usuń
  6. Szkoda, bo bym poczytała o kimś tak irytującym :D

   Usuń
  7. wiesz, ostatnio widziałam w kiosku "Zmierzch" w nowej odsłonie, z odwróconymi rolami: Bella to młodzieniec o imieniu Beau, Edward Cullen został Edythe , a Jacob – Julie. może Edward w wersji kobiecej byłby równie irytujący co sama Bella:P

   aż się zastanawiałam czy jej nie kupić, ale w tym miesiącu wydałam już za dużo pieniędzy na książki:P

   Usuń
  8. Cooooo? O matko, to jest moje nowe 'must have!"

   Usuń
 17. Jestem ciekawa twojej opinii o "Dziesięciu Murzynkach", bo osobiście przeuwielbiam tę książkę!!!! Poza tym, ciekawi mnie "Regulamin tłoczenia win". I nie mam zielonego pojęcia, kiedy ty to przeczytasz :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwyżej nie będę spała po nocach, żeby móc wam dostarczać nowych recenzji :D

   Usuń
 18. O, wow! Irving <3 ! Czekam na recenzje. I życzę wiele wolnego czasu na czytankę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irvinga moja mama dostała na urodziny od mojego narzeczonego :) i na razie go czyta, więc muszę poczekać grzecznie w kolejce :)

   Usuń
 19. Stosisko wielkie jakich mało! :D Zazdroszczę całego Borejkowego cyklu, na razie chyba 15 tomów poznałam i też miałam dodawać posty o rodzince regularnie, ale jakoś to mi teraz nie wychodzi. Powodzenia z czytaniem :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że mi cykl się uda :) na razie jest dobrze i w środę planowo pojawi się "Kłamczucha" :)

   Usuń
 20. Podoba mi się pomysł książki o kierowcy z Sarajewa... Chętnie bym przeczytała, i recenzję, i książkę, ale kiedy już będę miała czas na cokolwiek :D Bo czytanie ,,w przerwach" u mnie się nie sprawdza. Muszę skupić się nad książką, delektować nią. Tylko lektury mi ,,idą" w tramwaju...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musisz kupić miesięczny bilet i jeździć ciągle tramwajem :)

   Usuń
 21. Podoba mi się pomysł książki o kierowcy z Sarajewa... Chętnie bym przeczytała, i recenzję, i książkę, ale kiedy już będę miała czas na cokolwiek :D Bo czytanie ,,w przerwach" u mnie się nie sprawdza. Muszę skupić się nad książką, delektować nią. Tylko lektury mi ,,idą" w tramwaju...

  OdpowiedzUsuń
 22. Ojoj dużo tego, chyba ja bym nie dała rady w ciągu roku :-) ale sięgnęłabym po sensację :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam plan przeczytać to (oprócz Borejków) w miesiąc :D

   Usuń
 23. Ile książek! :D. Chętnie przeczytam recenzję dwóch tomów z serii "Beta", bo na te książki mam od jakiegoś czasu ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 24. Zanim napisałaś tego posta to podejrzewam, że kilka rozdziałów by już jednej książki poszło ;p

  OdpowiedzUsuń
 25. "Kamień i sól" już mam, na "Betę" czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 26. No niezła lista :D sporo się nazbierało :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Imponujący stosik. Miłego czytania :)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Boski stoik! Najchętniej przeczytałabym ,,Dziesięciu Murzynków" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenie każdego książkoholika ;D Koszmar każdego, komu brak czasu :)

   Usuń
 29. Szczerze? Nie czytałam niczego. Ale z wielką przyjemnością zabrałabym się za "Regulamin tłoczenia win" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwiedzaj mnie to może coś z tego ci się spodoba na tyle, że przeczytasz :)

   Usuń
 30. ... Wow. Tyle mogę z siebie wydusić. :D
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 31. Sorry za powtórzenia, ale coś mi się net zawiesił ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po prostu szok, że tyle zaległości książkowy można mieć :D

   Usuń
 32. Uuuuu... Trochę Ci się tego nazbierało. Ale zanim się nie obejrzysz będziesz szukała czegoś nowego do czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak :) Teraz skończyłam "Kłamczuchę" i czytam "Regulamin..." :)

   Usuń
 33. Uuuuu... Trochę Ci się tego nazbierało. Ale zanim się nie obejrzysz będziesz szukała czegoś nowego do czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. Chyba BETA, może byś mnie przekonała do tej serii abo Kamień i sól - to prędzej po ten tytuł sięgnę. ;)

  Miłego czytania. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś mi się zdaje, że do Kamienia i soli to ja Cię prędzej zniechęcę :D

   Usuń
 35. Też mam kilka pozycji do przeczytania i jakoś zabrać się nie mogę :/

  OdpowiedzUsuń
 36. Też mam kilka pozycji do przeczytania i jakoś zabrać się nie mogę :/

  OdpowiedzUsuń
 37. Czytałam "Regulamin tłoczni win" oraz "Dziesięciu murzynków" - obydwie fajne, choć akcja pierwszej toczyła się trochę w nieskończoność ;p Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie czytam "Regulamin" i jak na razie Homer zdobył moje serce : )

   Usuń
 38. Cudny stosik! :) Najbardziej ciekawi mnie książka Irvinga.
  Niestety jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z jego twórczością.
  Miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba ucieszy cię fakt, że recenzja jego książki pojawi się w piątek :)

   Usuń
 39. Ja Cię podziwiam, jak Ty znajdujesz czas, żeby to wszystko przeczytać. Ja nie przeczytałabym tego w rok... ciągle mi na coś brakuje czasu, a co tu mówić o chwili z książką.
  P.S. Coś Ci się źle skopiowało chyba, bo "Celebryci i śmieć" i "Niezniszalni" mają dokładnie ten sam opis... (tak, tak, ja dokładnie czytam posty) :)

  OdpowiedzUsuń
 40. ojojuuuu kilka miesięcy czytania;D

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja, ponownie 'Ptak dobrego Boga', choć czytałam tydzień temu ;)
  Ciekawi mnie opinia o książce 'O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale tego nie chciał'. Nie wiem, czy to książka dobra, czy zła. Nie mam typów.
  Koontza czytywałam namiętnie w liceum. Najlepsza była ta o tytule, którego nie pamiętam, gdy bohater przenosił się w przestrzeni i jednego razu przeniósł się do Indii, a następnie coś się popsuło i połączył się genetycznie z karaluchem.
  Irvinga kiedyś przeczytam. Ponoć ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem jej ciekawa, ale trochę musi jeszcze poczekać na swoją kolej :)
   Irving niczego sobie, właśnie czytam :)

   Usuń
 42. Kamień i sól ma świetne recenzje. Najbardziej czekam na Twoje wrażenia o "człowieku podpalającym wiek dwudziesty". Lubię takie intrygujące tytuły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To u mnie chyba skończy się dobra passa Kamienia i soli :)

   Usuń
 43. O rany, ale stosiko czeka na Ciebie :) Przyjemnych lektur!

  OdpowiedzUsuń
 44. Ile dobroci :) Będzie co czytać !

  OdpowiedzUsuń
 45. O matko ile tego :) Miłego czytania :) czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Ależ dużo książków <3 Omomomomomom <3 Ja jestem bardzo ciekawa Twoich odczuć po Koontzie :D

  OdpowiedzUsuń
 47. "Ptak dobrego Boga" tytuł bardzo mnie zaintrygował ;) Muszę przyznać, że książka zapowiada się ciekawie. Ojjj zazdroszczę :D Przyjemnego czytania! Pozdrawiam cieplutko ;)

  http://pocomiwiecejx3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 48. Z tego całego stosiska najchętniej sięgnęłabym po "Dziesięciu Murzynków", ponieważ... w końcu muszę opuścić dziewiczy ląd, na którym nie czyta się NIC Christie. Tak, mowa o moim dorobku czytelniczym ;D

  Pozdrowienia z Po drugiej stronie książki od Książniczki

  OdpowiedzUsuń
 49. ,,Podróże z owocem granatu,, też mam i wkrótce będę brała się za czytania. Stosy imponujące:)

  OdpowiedzUsuń
 50. O rany! Albo masz tyle czasu idealnego na czytanie (nie mylić z czasem wolnym czy też bezrobociem :P) albo tak szybko czytasz, że sobie nawet tego nie wyobrażamy :D

  OdpowiedzUsuń
 51. Dziesięciu murzynków! strasznie mnie ciekawi ta książka, chętnie przeczytam jej recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Wciągnęło mnie, chyba coś z tego przeczytam. :)
  Pozdrawiam i zapraszam na:
  www.vvbre.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 53. Większości tych książek niestety nie znam, ale co do "Kamienia i soli"... Pragnę przeczytać pierwszy tom, ale chyba nie jest mi to dane, bo mój stosik też jest taki ogromny! Znam Twój ból/radość... Bo jak to inaczej nazwać - tyle pięknych książek, a tak mało czasu!

  Pozdrawiam,
  Przerwa na książkę
  Snapchat: przerwa_ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 54. Dziesięciu murzynków, to moja najulubieńsza książka. Moim skromnym zdaniem jest genialna i jak na razie nie przeczytałam jeszcze tak drugiej dobrej i ciekawej książki. Ja znam ją pod tytułem I nie było już nikogo, ale to jeden pieron :)

  OdpowiedzUsuń
 55. haha rewelacja! powodzenia w czytaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 56. Nie jest tego tak dużo wbrew pozorom. Ostatnio czytam powyżej 4 książek miesięcznie (raczej tych grubszych ok 300 str), więc nie pogardziłabym takim stosem :)

  OdpowiedzUsuń
 57. u mnie zastój w pdfach się zrobił, bo wolę jednak książkę namacalną. :D

  OdpowiedzUsuń
 58. O kurczę! W końcu ktoś, kto ma większy stosik książek czekających na przeczytanie, niż ja :)

  OdpowiedzUsuń
 59. tylko pozazdrościć takiej ilości:)!

  OdpowiedzUsuń
 60. Podziwiam podjęte plany. Tematyka bardzo różnorodna, czyli wszystkiego po trochu. Niektóre czytałam, po inne na pewno nie sięgnę, ale recenzje poczytam.
  Pozdrawiam M

  OdpowiedzUsuń
 61. Siostra mojej siostry - zdecydowanie lubię taką tematykę :)
  Zazdroszczę stosiku :)

  OdpowiedzUsuń
 62. Zaszalałaś! Nie mam pojęcia, kiedy to przeczytasz, ale życzę dużo wolnego czasu! :)

  OdpowiedzUsuń
 63. Ciekawi mnie ta Zastępcza Żona:)

  OdpowiedzUsuń
 64. Praktycznie wszystkie zapowiadają się świetnie. Chciałabym przeczytać "Utraconą córkę", "Do ostatniej łzy", "Zastępcza żona"...

  OdpowiedzUsuń
 65. Czytałam Koontza "Niezniszczalny", podobała mi się ta książka. W ogóle jestem fanką tego pisarza, choć ostatnio zatapiam się w historycznych książkach Philippy Gregory;)

  OdpowiedzUsuń
 66. Cały stos, mnie by to trochę przerażało;p

  OdpowiedzUsuń
 67. Nie mamy kompatybilnych stosików, ale coś bym sobie wybrała :) Po więcej moze siegne po recenzjach

  OdpowiedzUsuń
 68. Ile cudownych perełek! Książkę pani Sue Monk Kidd też mam, ale z chęcią przygarnęłabym powieść Danki Braun. Zazdroszczę Ci jej. Baaardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 69. O rany ale kolekcja do czytania <3

  OdpowiedzUsuń
 70. Odważnie! Stosik, że hoho. ;)

  OdpowiedzUsuń
 71. Jak widzę takie stosiki to aż mam dreszcze :) Cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 72. ahh:D czekam na Gorące krzesła:D

  OdpowiedzUsuń
 73. przygarnęłabym od ciebie kilka

  OdpowiedzUsuń
 74. Faktycznie stosisko i do tego żadnej z nich nie czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 75. Duży stosik :D powodzenia w przeczytania wszystkiego :D

  OdpowiedzUsuń
 76. Uwielbiam Audrey i bardzo Ci zazdroszczę tej książki. Blondynkę czytałam i była to bardzo przyjemna lektura. "Kamień i sól" również posiadam, ale najpierw muszę poznać pierwsza część :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 77. ja pierniczę, a ja narzekam, że muszę czytać parę książek do licencjatu, wymiatasz kobieto :D

  OdpowiedzUsuń